اکتبر 5, 2022
آبیاری اراضی کشاورزی طرح گرمسیری آبان تکمیل می‌شود

آبیاری اراضی کشاورزی طرح گرمسیری آبان تکمیل می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، هدایت حاتمی عصر شنبه در نشستی خبری که به مناسبت هفته دولت در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: سامانه گرمسیری شامل سه بخش اراضی کشاورزی آبی، اراضی کشاورزی دیم و عرصه های ملی می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۰ درصد از آبیاری اراضی کشاورزی زیرمجموعه این طرح به اتمام رسیده است، گفت: تاکنون ۲۳ هزار هکتار از اراضی دیم زیرمجموعه این طرح آبی شده است و بخشی از سیستم آبیاری زمین های آبی که از منابع زیرزمینی استفاده می کرد نیز به استفاده از آب طرح گرمسیری روی آورد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در بخش عرصه‌های ملی نیز زیرساخت های موردنظر فراهم شده است و ما به دنبال جذب سرمایه گذاران هستیم.

حاتمی افزود: با توجه به شرایط خاص اراضی ملی در طرح گرمسیری و مرزی بودن منطقه سرمایه گذارانی که در این بخش حاضر می شوند باید بیش از هزار میلیارد تومان آورده داشته باشند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با پروژه پتروشیمی ‌چهارم استان گفت: روند ساخته پتروشیمی اسلام آبادغرب به دلیل شروع بیماری کرونا به تاخیر افتاده بود با این حال در هفته‌های آینده این پروژه با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه زمین موردنظر برای پروژه خریداری شده و عملیات تسطیح در حال انجام است، اظهارداشت: این‌ پروژه با ۶۱۵ میلیون دلار سرمایه گذاری، می توان منجر به توسعه منطقه شود.

حاتمی یادآور شد: این پروژه در سه مرحله افتتاح خواهد شد و شهرک های پایین دستی آن نیز در منطقه ویژه اقتصادی اسلام اباد غرب ایجاد می شوند.

وی همچنین به پروژه پالایشگاه آناهیتا اشاره کرد و گفت: این پروژه تغییر مالکیت داده و به نظر می رسد تا پایان سال روند احداث آن آغاز شود.

معاون استاندار کرمانشاه به اسناد تهیه شده برای توسعه اقتصادی کرمانشاه نیز اشاره و عنوان کرد: همدلی و همراهی بین مدیران استان برای حل مشکلات بی سابقه است که می تواند منجر به توسعه شود.

حاتمی، تعامل با دولت مرکزی را نیز مطلوب ارزیابی کرد و افزود: برطرف کردن بسیاری از مشکلات استان نیازم به عزم ملی دارد که فعالیت ها در این زمینه تاکنون مطلوب ارزیابی می شود.

وی جلوگیری از تعطیلی واحدهای اقتصادی را از مهترین اولویت های اقتصادی دولت در کرمانشاه بر شمرد و گفت: در سه سال اخیر ۵۷ میلیارد تومان از طریق کمک های فنی اعتباری و ۷۰۰ میلیارد تومان از منابع بانکی در اختیار واحدهای اقتصادی که در حال تعطیلی بودند قرار گرفت.

معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید بخش خصوصی را توانمند کنیم، افزود: نمی‌توانیم ‌با تفکر و چارچوب دولتی به توسعه پایدار دست پیدا کنیم.

حاتمی به کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: هم پای کاهش نرخ بیکاری نرخ مشارکت اقتصادی و امید به پیدا کردن شعل نیز بهبود پیدا کرده است.

وی یادآور شد: جزء ۲ استان اخر از نظر نرخ مشارکت اقتصادی بودیم اما در سال ۹۸ به جایگاه ۱۷ رسیدیم اما بازهم نیاز به پیشرفت داریم.

معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اکنون کرمانشاه یکی از اهداف اصلی و جدی سرمایه گذاران داخلی و خارجی محسوب می شود، افزود: برای تسهیل امور نظام استعلامات پنجره واحد سرمایه گذاری را راه اندازی کردیم.

به گفته وی، از هفته دولت سال قبل تاکنون ۲ هزار و ۳۴۲ مورد درخواست سرمایه گذاری در استان به ثبت رسیده که برای یک هزارو ۳۰۷ مورد مجور کار صادر شده است.

معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه امسال در نظر داریم ۲۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه داشته باشیم، افزود: سال قبل برای احیا واحدهای راکد تلاش زیادی به خرج دادیم و ۲۰۰ واحد را احیا کردیم.

افشین کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری 

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه نیز در این نشست خبری با بیان اینکه امروز نقد دولت فضای حاکم بر رسانه های کشور است، گفت: دولت روحانی در حد خود موفق ظاهر شده است؛ این دولت را بعدها قضاوت خواهند کرد.
افشین کریمی افزود: باید قبول کنیم که این دولت در شرایطی کشور را اداره کرد که علاوه بر تمام مشکلات اقتصادی فروش نفت نیز به حداقل خود رسید.
وی به امضاء برجام اشاره کرد و گفت: نباید فراموش کنیم که دولت روحانی قراردادی را بست تا امروز آمریکا منزوی شود و نتواند اجماع جهانی علیه ایران ایجاد کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.