آگوست 7, 2022
آزادسازی ۱۱۳۸ هکتار از اراضی ملی

آزادسازی ۱۱۳۸ هکتار از اراضی ملی

[ad_1]

به گزارش دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی افزود: به منظور پیشگیری و مقابله با زمین خواری، طرح سراسری و عملیاتی پیشگیری و مقابله با این پدیده شوم به مدت سه روز در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با رصد و اشرافیت اطلاعاتی افرادی را که به صورت غیرمجاز اراضی ملی و جنگلی را تصرف کرده بودند، شناسایی و ۳۵۴ متهم را دستگیر کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به این که در این طرح هزار و ۱۳۸ هکتار از اراضی ملی ومنابع طبیعی رفع تصرف غیر قانونی شد، تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی همچنان طرح عملیاتی مقابله با زمین خواری را در فواصل زمانی مختلف سال دنبال تا تصرف و دست اندازی به اراضی ملی از رونق افتاده و هزینه های ارتکاب جرم نیز برای افراد سودجو افزایش پیدا کند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی و اراضی ملی نیز پس از رفع تصرف به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در استان های هدف طرح تحویل شد.

 سردار مقیمی با بیان اینکه  حفظ بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دست متجاوزان و سود جویان همواره در دستور کار این پلیس قرار دارد، از هموطنان درخواست کرد: درصورت مشاهده هرگونه زمین خواری و تعرض به اراضی ملی موضوع را به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.