نوامبر 29, 2022
آستان قدس رضوی در پی تشکیل شبکه‌ای بین مدیران اعتاب مقدسه است

آستان قدس رضوی در پی تشکیل شبکه‌ای بین مدیران اعتاب مقدسه است

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه آستان قدس رضوی، دکتر مرتضی رجوعی در دیدار با دکتر زینب سلطانی رییس دانشگاه الزهرا(س) آستان مقدس حسینی افزود: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) با راه‌اندازی رشته مدیریت اماکن متبرکه، تلاش دارد تا مدیرانی متعهد و متخصص را برای اعتاب مقدسه تربیت نماید و تاکنون مدیرانی از اعتاب مقدس امامین جوادین(ع) در این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) پیش ‌از این تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه الکفیل آستان مقدس عباسی را امضا کرده و دوره‌های مهارتی کوتاه‌مدتی برای کارمندان آستان مقدس امامین جوادین(ع) برگزار کرده است.

رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر از اقصی نقاط دنیا در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت می‌کنند که نیاز است این پدیده عظیم در حوزه‌های مختلف از نظر علمی مورد تحلیل و تحقیق قرار گیرد و نتایج آن در نشریات و نشست‌های مختلف ارائه شود.

رجوعی افزود: دانشگاه امام رضا(ع) جزء دانشگاه‌های جامع است که طبق اساسنامه آن‌ در شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در تمامی رشته‌ها و دانشکده‌ها فعالیت خود را توسعه دهد.

وی ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) دارای دو فضای آموزشی مستقل خواهران و برادران است و هفت هزار دانشجو در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که از جمع دانشجویان این دانشگاه، هزار دانشجو غیر ایرانی هستند که ۷۰ درصد این دانشجویان، عراقی هستند و در کلاس‌های مشترک با دانشجویان ایرانی تحصیل می‌کنند.

رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه در طول ۶ ماه، در مرکز آموزش‌های زبان فارسی به غیرفارسی ‌زبانان دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) دوره‌های آموزشی مرتبط را می‌گذرانند که با توجه به شیوع ویروس کرونا، ارائه آموزش زبان فارسی به ۲۳۰ دانشجوی عراقی برای ترم مهرماه به‌صورت آنلاین شروع ‌شده است.

رجوعی افزود: در حال حاضر یک‌پنجم دانشجویان عراقی دانشگاه‌های ایران در دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) تحصیل می‌کنند.

او ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) تنها دانشگاه غیردولتی کشور است که علاوه بر مجوز بین‌المللی، مجوز دفتر امور کنسولی را از سازمان امور دانشجویان خارجی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور کسب کرده است.

رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: دفتر امور کنسولی شعبه دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) تلاش دارد تمامی مسائل مربوط به امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی از جمله صدور ویزای تحصیلی، صدور مجوز ثبت‌نام، صدور اقامت، تمدید اقامت، خروج و مراجعت و سایر موارد مرتبط از سوی سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را تسهیل کند که رضایت بالای دانشجویان را به دنبال داشته است.

رجوعی افزود: طبق جدیدترین رتبه‌بندی مرکز منطقه‌ای علوم جهان اسلام  ISC، دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برترین دانشگاه غیردولتی ایران معرفی ‌شده است و در حال حاضر دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

در ادامه این دیدار رییس دانشگاه الزهرا(س) آستان مقدس حسینی گفت: آستان مقدس حسینی دارای دو دانشگاه الزهرا (س) و الوارث است که در دانشگاه الزهرا(س) تنها بانوان مشغول به تحصیل هستند.

دکتر زینب سلطانی افزود: آستان مقدس حسینی دانشگاه الزهرا(س) را با هدف تربیت بانوان متخصص و ایجاد فضایی مناسب برای تحصیل بانوان راه‌اندازی کرده است که در حال حاضر بیش از هزار دانشجو در سه دانشکده داروسازی، پیراپزشکی و علوم اداری در آن مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های وابسته به آستان مقدس حسینی بر اساس سوابق تحصیلی است که بخشی از دانشجویان این دانشگاه‌ها بورسیه رایگان تحصیلی شده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *