آگوست 15, 2022
آغاز عملیات آسفالت ۱۳۰ هزار متر مربع از معابر مهاباد

آغاز عملیات آسفالت ۱۳۰ هزار متر مربع از معابر مهاباد

[ad_1]

جمال یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای آسفالت و بهسازی این میزان از معابر بیش از ۲۱ هزار تُن  قیر در نظر گرفته شده است که ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن برآورد شده است.

وی ادامه داد: برابر بودجه سال جاری چهار فقره قرارداد، شامل ۲ قرارداد ۵۰ میلیارد ریالی برای آسفالت و ۲ قرارداد ۱۰ میلیارد ریالی برای لکه‌گیری و چاله‌گیری خیابان‌هاای اصلی شهر با پیمانکاران منعقد شده ‌است.

سرپرست معاونت عمران شهرداری مهاباد با اشاره به اینکه عملیات آسفالت و لکه‌گیری معابر تا سه ماه آینده به اتمام می‌رسد، بیان کرد: در اجرای عملیات آسفالت معابر در مهاباد اولویت با خیابان‌هایی است که آسفالت آن‌ها غیرقابل تردد است.

یوسفی با اشاره به اختصاص ۲۵۰ میلیارد ریال بودجه به بخش عمران شهرداری بیان کرد: احداث چند پارک محله‌، تجهیز و نوسازی پارک‌های سطح شهر و بتن‌ریزی و پلاک‌بتن معابر شهر و تکمیل پروژه کمربندی “داشامجید” از جمله برنامه‌های شاخص شهرداری برای سال جاری است.

بودجه مصوّب شهرداری مهاباد برای سال جاری با ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته ۷۵۰ میلیارد ریال تعیین شده است؛ بیش از ۶۰ درصد بودجه سال جاری معادل ۴۶۰ میلیارد ریال صرف هزینه خدمات شهرداری و پرسنل می‌شود و ۴۰ درصد باقیمانده نیز برای پروژه‌های عمرانی شهر در نظر گرفته شده است.

بیش از ۹۷ درصد بودجه پیش‌بینی در سال گذشته معادل ۵۸۰ میلیارد ریال در قالب سه سرفصل خدمات شهری، خدمات اداری و عمران شهری محقق شد.

شهر ۱۶۶ هزار و ۵۱۸ نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه اندازی شده و کامران فاتح چهل و سومین شهردار این شهر است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.