اکتبر 5, 2022

آفریقایی مهندسین: Dr E Bamfo Kwakye

[ad_1]

بسیاری از مردم شگفت زده شدند هنگامی که در سال 1975 Bamfo Kwakye منصوب شد معاونت از قوام نکرومه در عنا دانشگاه علم و صنعت (KNUST), کوماسی غنا. قبل از ارتقاء خود را به دانشگاه را بالا کار Bamfo Kwakye شده است رئیس دانشکده مهندسی برق و دانشکده مهندسی اما وضعیت علمی بود و هنوز هم که از استاد. سبقت کامل اساتید در دیگر دانشکده های Bamfo Kwakye انتصاب به نظر می رسید به مقصد به ترویج حسادت و اختلاف اما با نگاهی به گذشته می توان آن را دیده می شود که او یک جانشین شایسته برای خود برجسته پیشینیان و ریاست دشوار اما قابل توجهی مرحله از دانشگاه را توسعه می دهد.

کوچک, تاریک, transvestite با سبیل, استاد, E Bamfo Kwakye دارای یک ذهن تیز که تا حدی بود که با یک مشخصه قابل تامل است که اغلب قبل از پاسخ به هر گونه سوال و یا بیانیه تقریبا به عنوان اگر هر موضوع جدید در زمان او کمی با تعجب. با چشم های بزرگ پشت قدرتمند لنز Bamfo Kwakye انجام دائمی مبهوت نگاه کنید. هر چند در هر اینچ فکری خود را بازنشسته شیوه befitted نقش یک بازگشت-اتاق دانشمند به جای آن از یک معاونت. او ممکن است فاقد حضور و جاذبه Dr Baffour یا مدنیت پیچیدگی Dr Evans-Anform اما Dr Bamfo Kwakye همیشه می دانست که در آن او می زنیم و موفق به دستیابی به بسیاری از آنچه که او برنامه ریزی شده است.

به زودی پس از گرفتن دفتر Bamfo Kwakye متهم شد با این کار از طراحی تا پنج سال طرح توسعه دانشگاه. این طرح انتظار می رود عبارتند از: ایجاد یک شمالی پردیس برای دانشگاه در تمل در منطقه شمال. به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از شمال پردیس فن آوری مشاوره مرکز (TCC) پیشنهاد راه اندازی یک واسط انتقال فناوری واحد (ITTU) برای کمک به ترویج محلی در مقیاس کوچک صنایع مانند ITTU به تاسیس در Suame مجله در کومسی. اما در سال 1975 نه Suame و نه تمل ITTU پروژه های در حال جذب حمایت مالی و Bamfo Kwakye با استفاده از تمام قدرت خود برای حمایت از TCC مدیر تجدید نظر به دولت غنا و توسعه بین المللی سازمان.

پس از رایزنی برای حمایت از Ashanti دولت منطقه ای وزارت صنایع وزارت امور مالی و برنامه ریزی اقتصادی و Asantehene (King of Ashanti) دانشگاه در نهایت به دست آورد حمایت مالی برای هر دو پروژه در سال 1979. کانادا آژانس توسعه بین المللی (CIDA) ارائه شده خارجی برای حمایت از Suame ITTU و ITTU در تمل تشکیل بخشی از یک برنامه پشتیبانی شده توسط ایالات متحده آمریکا آژانس توسعه بین المللی (USAID).

Bamfo Kwakye ریاست رسمی افتتاح Suame ITTU در فوریه سال 1981 یک رویداد با حضور چهار وزرای دولت کانادا کمیساریای عالی و دیگر مقامات و همچنین صدها نفر از صنعتگران به دست آورده است که زندگی خود را در غنا بزرگترین رسمی املاک صنعتی. کار در تمل جلو رفتم بیشتر به آرامی و زمان تمل ITTU تکمیل شد و به طور رسمی افتتاح شد در آوریل سال 1988 Bamfo kwakye بازنشسته شده بود به عنوان معاون صدراعظم.

Bamfo Kwakye دوم ماموریت بزرگ بود برای ایجاد یک دانشکده پزشکی در KNUST. دوباره او crusaded به نفع خود به حمایت از دولت غنا و توسعه بین المللی سازمان. سازمان جهانی بهداشت (WHO) در نظر گرفته کومسی را Komfo Anokye بیمارستان به طور نامناسب به عنوان یک بیمارستان آموزشی و بسیاری از مشکلات مطرح شده توسط اعضای هیئت مدیره دانشگاه و شورای دانشگاه اما پر انرژی و دور از دیدن معاونت مصمم بود. Bamfo Kwakye رضایت از دیدن غنا دوم دانشکده پزشکی بصورتی پایدار و محکم تاسیس در کومسی قبل از تصدی دفتر به پایان رسید در سال 1982.

Bamfo Kwakye این دستاوردها را به دست آورد او را ماندگار تمایز در بهترین زمان اما این بود که در بسیاری از بدترین زمان. غنا اقتصاد بود و در درجات مختلف از پریشانی در طول مدت خود را در دفتر و از سال 1978 تا 1981 دیدم چهار تغییر دولت و سه نظامی کودتا. تعریف یک لحظه از Bamfo-Kwakye معاون chancellorship آمد و در مدت کوتاهی پس از پرواز ستوان جری راولینگس’ اولین کودتا در ماه ژوئن سال 1979 زمانی که جوان نیروی هوایی افسر خطاب به یک جمعیت چند هزار KNUST دانشجویان و کارکنان دانشگاه, زمین های ورزشی.

ایستاده بر روی سقف از 4 x 4 خودرو رهبر انقلاب خواسته معاونت به او بپیوندند. هرگز Bamfo Kwakye را مبهوت نگاه ظاهری به عنوان زمانی که او ایستاده بود بالا که در مخاطره قرار گرفتن. شجاعانه او با مته سوراخ عذاب در حالی که همراه او را محکوم فاسد مدیران و حرفه ای ها که گفته می شود بهره برداری از قدرت خود را در همه نهادهای دولتی از جمله دانشگاه. این خورشید در حال غروب بود و سایه های تیره شد گسترده در سراسر زمین های ورزشی پس از محاصره معاونت خوب ساخته شده تبار خود را به terra firma نشان می دهد که جمع آوری باید reconvene در سالن بزرگ.

Bamfo Kwakye شد شادتر زمانی که پای خود را بصورتی پایدار و محکم بر روی زمین و او به ارائه یک پایه محکم برای دانشگاه. او با حفظ هویت و استقلال KNUST از طریق شدید سیاسی و اقتصادی طوفان که شامل تهاجم پردیس توسط ارتش و توسط کارگران معدن Obuasi زمینه طلا و همچنین به عنوان یک اقدام را بیش از این دانشگاه توسط کارگران دفاع کمیته (WDC). با موفقیت در حال گسترش و تنوع نقش KNUST در چنین آشفته بار Bamfo Kwakye اطمینان می داد که خود را معاون chancellorship یاد می شود با افتخار و به عنوان یک منبع الهام بخش برای هر دو دانشگاهیان و دانش آموزان در صلح آمیز بار.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.