اکتبر 26, 2021
آلایندگی زیست محیطی شرکت‌های نفتی در گناوه پایش شود

آلایندگی زیست محیطی شرکت‌های نفتی در گناوه پایش شود

[ad_1]

غلامرضا مهرجو روز شنبه در آیین کاشت درخت حرا  به مناسبت هفته محیط زیست در شهرستان گناوه افزود: با مشخص شدن میزان آلایندگی و آسیب‌های ناشی از شرکت‌های نفتی در منطقه می‌توانیم متناسب با وضعبت موجود اقدام‌های پیشگیرانه برای حفظ محیط زیست انجام دهیم.

وی اظهار داشت: این شهرستان بدلیل نزدیکی به جزیره خارگ در صورت هرگونه آلودگی نفتی اولین منطقه خواهد بود که آسیب زیست محیطی می‌بیند.

فرماندار گناوه گفت: شهرستان گناوه در حوزه دریا، طبیعت و کوهستان بلحاظ زیست محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از هرگونه آسیب و آلودگی حفاظت شود.

وی افزود: آلایندگی نفتی علاوه بر آسیب بر محیط زیست شهرستان می‌تواند بر تولیدات چندین سایت پرورش میگوی فعال این شهرستان اثر سوء داشته باشد.

فرماندار گناوه گفت:  هفته محیط زیست فرصتی مغتنم برای تببین و توجه به این عرصه مهم در جامعه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: برنامه کاشت حرا در گناوه در راستای احیای جنگل کاری در خورهای استان بوشهر با حضور فعالان محیط زیست، محیط بانان، سازمان‌های مردم نهاد با هدف جلوگیری از تخریب و تجاوز و حفط  تالاب ها و سواحل برگزار شده‌است.

فرهاد قلی پور افزود: برنامه‌های متعددی در طول هفته محیط زیست پیش‌بینی شده که کاشت حرا در زیستگاه‌های حساس و تالاب‌های استان، پاکسازی طبیعت و نشست با سازمان‌های مردم نهاد و فعالان محیط زیست برای هم‌اندیشی در حل مسایل  زیست محیطی بخشی از آنها است.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه با تبریک هفته محیط‌زیست و اهمیت رعایت مسائل زیست‌محیطی توسط مردم و نهادهای حاکمیتی، بر اهمیت وحدت و همدلی بین مسئولان شهرستان برای پیشبرد بهتر امور زیست محیطی تاکید کرد. 

مسئول انجمن یاوران سبزاندیش گناوه گفت: به مناسبت هفته محیط زیست با همت این انجمن، اداره محیط زیست و همکاری دوستداران محیط زیست و مسئولان گناوه،  برنامه کاشت نهال حرا در  یکی از نقاط ساحلی که جایگاه خوبی برای زیست آبزیان و جانوران دریایی است،  اجرا شده‌است.

اردشیر شمسی زاده افزود:  این انجمن و فعالان زیست محیطی تاکنون در چندین نقطه ساحلی شهرستان اقدام به کاشت درخت حرا کرده‌اند که توسط برخی با نامهربانی تخریب شده‌است.

در این برنامه بیش از ر ۳۰۰ نهال حرا در چور شلی در حوالی گمرک گناوه غرس شد.

 هم اکنون صنعت نفت در حوزه پایانه‌ها، فلات قاره، مناطق نفت خیز جنوب، ملی حفاری و بهره برداری گچساران در شهرستان گناوه تاسیسات دارد. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *