سپتامبر 25, 2022
آمریکا پروازهای سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان را ممنوع کرد

آمریکا پروازهای سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان را ممنوع کرد

[ad_1]

رسانه‌های پاکستانی روز جمعه گزارش دادند: اداره حمل و نقل آمریکا هرگونه پرواز هواپیماهای شرکت پی‌آی‌ای پاکستان را ممنوع‌ کرد و دلیل آن ماجرای شناسایی خلبانان متقلب این سازمان است که دولت پاکستان درحال بررسی و برخورد با آنان می‌باشد.

اداره حمل و نقل آمریکا با ابراز نگرانی از موضوع خلبانان جعلی در سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان که گفته می‌شود با مدارک غیررسمی و بدون گذراندن مراحل تعریف شده به خدمت گرفته شده‌اند، اعلام کرد: تمامی پروازهای از مبدا پاکستان لغو شد.

اعلام ممنوعیت پروازهای پاکستان به آمریکا باعث سرگردانی اتباع پاکستانی مقیم شهرهای مختلف ایالات متحده خواهد شد زیرا اداره حمل و نقل آمریکا همزمان مجوز ویژه پرواز سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان برای بازگرداندن اتباع این کشور در وضعیت کرونایی را نیز لغو کرد.

پیش‌تر آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا و سازمان هوانوردی انگلیس نیز در واکنش به ماجرای خلبانان جعلی در شرکت هواپیمایی کشوری پاکستان، تمامی پروازها از مبدا این کشور به فرودگاه‌های اروپایی و شهرهای انگلیس را ممنوع کردند.

پس از اینکه دولت پاکستان ماه گذشته ۱۴۱ خلبان پروازهای تجاری این کشور را به ظن داشتن گواهینامه‌های جعلی پرواز تا اطلاع بعدی ممنوع کار کرد، برخی از کشورها و سازمان‌های هواپیمایی بین المللی نیز دست به کار شده و همکاری با خلبانان پاکستانی و مهندسین پرواز متعلق به این کشور را متوقف کردند.

وزیر اطلاع رسانی دولت پاکستان دو روز پیش اعلام کرد: ۲۸ خلبان پروازهای تجاری این کشور به دلیل ثابت شدن جرم جعل اسناد و عدم اعتبار گواهینامه‌های پرواز، اخراج شدند. 

بحران مالی، اختلافات درون سازمانی و اعتصاب کارکنان از عمده مسائلی است که سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان طی سال‌های اخیر با آن روبرو می‌باشد و دولت این کشور بارها نسبت به ورشکست شدن این نهاد مالی ابراز نگرانی کرده است. 

دستگاه دیپلماسی پاکستان از جمله مدیر اجرایی سازمان هواپیمایی این کشور درپی شروع تحقیقات درباره خلبانان با مدراک جعلی و ممنوعیت فعالیت بیش از ۱۰۰ نفر خلبان، با هدف جلوگیری از سلب اعتماد کشورها و سازمان‌های هواپیمایی خارجی، طی رایزنی‌های تلفنی با مقامات کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی و همچنین نامه‌نگاری با سفیران کشورهای مختلف در اسلام‌آباد، بر تعهد سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان برای حفظ ایمنی و سلامت مسافران و همچنین فعالیت حرفه‌ای تاکید کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.