نوامبر 26, 2020

آیا تاریخ تکرار?

در پاییز سال 1995 شروع کردم به دبیرستان در Brgy. Hilaitan ملی دبیرستان Guihulngan Negros Oriental, فیلیپین. حتی هر چند که بسیاری از سال پیش, من هنوز هم به یاد من روز اول در Hilaitan و حضور در کلاس اول من که اتفاق افتاده است به تاریخ. من معلم تاریخ شروع کلاس با پرسیدن این سوال: آیا تاریخ تکرار?

همانطور که ما شروع به بحث در مورد این سوال معلم ما به ما ارائه با برخی از حقایق باور نکردنی است که به ما خیلی به نظر در چگونه ما شکل گرفته ما پاسخ دهد. همانطور که ما با نزدیک شدن به پایان زمان کلاس او از ما خواست به زیر را در نظر بگیرید: آبراهام لینکلن انتخاب شد به کنگره در سال 1846. John F. Kennedy انتخاب شد به کنگره در سال 1946. آبراهام لینکلن رئیس جمهور انتخاب شد در سال 1860. جان اف کندی رئیس جمهور انتخاب شد در سال 1960.

عمده مسئله اجتماعی در طول هر دو آنها در پستهای شد حقوق مدنی. هر دو از رئیس جمهور انتخاب شدند با کمتر از 50 درصد از رای مردم. لینکلن حریف داگلاس متولد شد و در سال 1813. کندی حریف نیکسون متولد شد و در سال 1913. هر دو رئیس جمهور از دست یک کودک در حالی که آنها زندگی در کاخ سفید است. هر دو رئیس جمهور بودند به ضرب گلوله در پشت سر و دو درگذشت, در روز جمعه. هر دو assassins شناخته شده توسط هر سه نام: John Wilkes Booth و لی هاروی اسوالد. هر دو جانشینان به ریاست جمهوری بودند سناتورهای دموکرات با نام جانسون. اندرو جانسون متولد شد در سال 1808. لیندن جانسون متولد شد و در سال 1908.

پس از این لیست قابل توجه از حقایق مربوط به تاریخ آمریکا ما پرتاب شد به صورت یک حلقه. ما مجبور شدند از نزدیک به بررسی آنچه معلم ما درخواست شد پس از او تا به حال ارائه شده کسانی که حقایق را به ما. حتی اگر او تا به حال تولید شده آنچه به نظر می رسید چنین قانع کننده اطلاعات من مشخص است که هیچ تاریخ خودش را تکرار کنیم بلکه انسان مستعد ابتلا به همان اشتباهات را بارها و بارها.

از طریق مشاهدات من از آنچه اتفاق می افتد در جامعه در سراسر جهان, من آموخته ام که سه کلاس وجود دارد از مردم است. اولین یادگیری از تجربه خود را -این خردمندترین مردم است. دوم یادگیری از تجربه دیگران – این خوشحال هستند. سوم نه یادگیری از تجربه خود و نه از تجربه دیگران – این احمق ها!

خوانندگان که در سه طبقه از مردم در جهان هستند شما تعلق دارد ؟

دوباره تکرار می کنم تاریخ خودش را تکرار کنیم بلکه انسان مستعد ابتلا به همان اشتباهات را بارها و بارها!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *