نوامبر 27, 2022
اتمام انتخابات در برخی از ایالت‌ها؛شروع شمارش آرا

اتمام انتخابات در برخی از ایالت‌ها؛شروع شمارش آرا

[ad_1]

به گزارش ایرنا، رای‌گیری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در این ۲ ایالت در ساعت ۶ عصر به وقت شرق آمریکا به اتمام رسید. در پنج ایالت دیگر هم تا یکساعت دیگر پایان رای‌گیری اعلام خواهد شد.

سه ایالت هم ساعت ۷.۳۰ شب اتمام زمان رای‌گیری را اعلام خواهند کرد. تنها در کارولینای شمالی ۴۵ دقیقه به این زمان اضافه شده است.

۱۷ ایالت دیگر هم ساعت ۸ شب را برای پایان رای‌گیری تعیین کرده‌اند و یک ایالت هم آن را به ۸.۳۰ موکول کرده است.

در ۹ ایالت هم ۹ شب ختم انتخابات اعلام خواهد شد. پنج ایالت برای ۱۰ شب برنامه ریزی کرده‌اند، سه ایالت غربی ساعت ۱۱ شب و آلاسکا و هاوایی هم ساعت ۱۲ شب را به عنوان ساعت پایان انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا در نظر گرفته‌اند.

با این حال، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و هواداران آنها همچنان مردم را به رای دادن تشویق می‌‎کنند.

بر اساس آمار منتشر شده از تارنمای “پروژه انتخابات” تا این لحظه در این دوره از انتخابات آمریکا، ۱۰۱ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۴۰ نفر آرای خود را پیش از موعد به صندوق‌ها انداخته‌اند. ۳۵ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۵۳ نفر آنها به صورت حضوری و ۶۵ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۸۷ نفر هم به صورت پستی در این انتخابات مشارکت کرده‌اند و هنوز آرای درخواستی پیش از موعد ۲۶ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۱۲۶ نفر بازگردانده نشده است.

اگرچه هنوز آمار مشخصی از مشارکت‌کنندگان امروز انتخابات منتشر نشده است اما پیش بینی می شود که نسبت به رقابت‌های گذشته از درصد بالاتر برخوردار شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *