دسامبر 2, 2022
اجرای رزمایش مواسات در شهرستان گردشگری سرعین

اجرای رزمایش مواسات در شهرستان گردشگری سرعین

[ad_1]

حجت‌الاسلام محمود اصغری  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه رزمایش مواسات و همدلی در این شهرستان اظهار داشت: سرعین با توجه به گردشگری بودن آن، فضای متفاوتی نسبت به شهرستان‌های دیگر استان داراست. در این شهرستان با توجه به وجود استخرهای آب‌گرم، هتل، رستوران و بازار؛ کشاورزی وجود ندارد که بعد از شروع ویروس کرونا مسئولان آب‌گرم و هتل‌ها، تمامی فعالیت‌های خود را تعطیل کردند و وضعیت کارگران آنها در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با مدیران این مجموعه‌ها مقرر شد حقوق کارگران در این مدت پرداخت شود که هفته پیش با برآورد صورت گرفته تا کنون ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فقط این افراد به کارگران خود حقوق پرداخت کردند تا محتاج و گرفتار نشوند.

اصغری با اشاره به اینکه تاکنون سه بار مدیران این مجموعه‌ها برای همفکری دعوت شده‌اند، ادامه داد: با رایزنی‌های صورت گرفته مبالغی در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذاشتند تا در روستاها و شهرها میان نیازمندان توزیع شود. همچنین ۲ مرتبه نیز از تهران مبالغی واریز شد که در مجموع پنج نوبت کمک مومنانه در شهرستان صورت گرفته است.

امام جمعه شهرستان سرعین با بیان اینکه در روستاها و شهرها افراد دستفروش بسیاری مشغول فعالیت بودند که به دلیل شیوع ویروس کرونا کسب و کار آنها تعطیل شد، تصریح کرد: به هرکدام از این دستفروشان ۲ تا ۳ میلیون وجه نقد پرداخت شد تا بتوانند برای ادامه زندگی خود هزینه کنند.

وی با اشاره به اینکه ستاد اجرای فرمان امام خمینی (ره) نیز ۹۰۰ بسته تحویل داد و گفت: این بسته‌های ارزاق توسط سپاه میان نیازمندان توزیع شد.

اصغری با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان سرعین از روز نخست سفید بوده است و تاکنون وضعیت فوق العاده در این شهرستان اعلام نشده است، افزود: با اقدامات صورت گرفته ۱۳۰۰ نیازمند که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نبودند، شناسایی شدند که عمده این افراد جزء دستفروشان و کسبه بودند که به دلیل تعطیلی استخرهای آب‌گرم، هتل‌ها و بازار با مشکلات عدیده ای مواجه شده بودند.

امام جمعه شهرستان سرعین با اشاره به اینکه کارگران ساختمانی انبوه‌سازان در این شهرستان مشکل دیگری بودند، افزود: با دعوت از این افراد از آنان درخواست کردیم تا کارگران خود را رها نکنند و در این مدت نیز به آنها حقوق پرداخت کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فضای مجازی برای استفاده در امور خیر و مذهبی گفت: هر روز نیم ساعت قبل از نماز مغرب در مسجد جامع حضور پیدا و به صورت زنده در فضای مجازی سخنرانی می‌کنم. همچنین در شب های احیاء نیز تمام مساجد شهرستان باز بود و با حضور مردم برنامه‌های معنوی اجرایی شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *