دسامبر 2, 2022
اخبار انتظامی استان کردستان

اخبار انتظامی استان کردستان – ایرنا

[ad_1]

فرمانده مرزبانی کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پست های کنترل و مراقبتی این فرماندهی در هنگ مرزی بانه حین کنترل نوار مرزی به چند متجاوز مرزی حامل بار قاچاق که قصد ورود غیرقانونی به کشور را داشتند مواجه شدند.

سردار علیرضا مرزبانی با اشاره به اینکه مرزبانان بلافاصله با اخذ موضع مناسب و کمین در مسیر قاچاقچیان و دستور ایست، عرصه را بر آنها تنگ کردند، اضافه کرد: قاچاقچیان به محض مشاهده مرزبانان، محموله های خود را رها و با استفاده از پوشش کوهستانی منطقه و تاریکی شب به عمق خاک کشور مقابل متواری شدند.

وی افزود: مرزبانان در پاکسازی محل  ۶۵ دستگاه انواع تلویزیون LED به ارزش بیش از شش میلیارد ریال را کشف کردند.

سردار مرزبانی با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری قاچاقچیان ادامه دارد، گفت: در مرزهای حوزه این فرماندهی با تلاش و جدیت مرزبانان، با تردد قاچاقچیان و عابران غیرمجاز مقابله و هرگونه اقدام منفی از طرف قانون شکنان، واکنش شدید مرزبانان را در پی خواهد داشت.

۷۱۸ هزار نخ انواع سیگارت خارجی در کردستان کشف شد

جانشین فرمانده انتظامی کردستان گفت: ماموران انتظامی ایست و بازرسی صلوات آباد دهگلان حین کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه سواری ۴۰۵ حامل سیگار خارجی را متوقف کردند.

سرهنگ رسول برزویی با بیان اینکه در این عملیات ۷۱۸ هزار نخ سیگارت خارجی به ارزش چهار میلیارد ریال کشف شد، اضافه کرد: ماموران علاوه بر توقیف خودرو، یک نفر را دستگیر تحویل مقامات قضایی دادند.

انهدام باند سرقت گوشی در سنندج

فرمانده انتظامی شهرستان سنندج نیز گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت گوشی در یکی از محلات این شهر دستگیری سارقان در دستور کار ماموران کلانتری حسن آباد قرار گرفت و با بررسی‌های میدانی و دوربین‌های نظارتی پنج سارق که به صورت باند همکاری می‌کردند شناسایی شدند.

سرهنگ علیرضا مرادی یادآور شد: این سارقان در چند عملیات جداگانه دستگیر شدند و پس از اقدامات کارشناسی پلیس به ۲۲ مورد سرقت در مناطق خلوت و تاریک شهر گاها به صورت زورگیری با مشارکت هم اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان به همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شدند به مردم توصیه کرد: جوانان و بانوان در مناطق خلوت محلات شهر و همچنین در تاریکی شب حتی‌الامکان از گوشی استفاده نکنند چرا که این امر خود محرکی برای انجام سرقت توسط سارقان است.

هفت سارق در قروه دستگیر شدند

فرمانده انتظامی قروه نیز گفت: در راستای اجرای طرح امنیت محله محور با هدف ارتقای ضریب ایمنی شهرستان سه سارق سابقه دار شناسایی ودستگیر شدند.

سرهنگ میثم گوهری آرانی یادآور شد: در این عملیات متهمان پس از دستگیری به ۱۳ فقره سرقت موتورسیکلت، منزل، قطعات خودرو و اماکن خصوصی اعتراف کردند.

بیش از هفت هزار قلم لوازم خانگی قاچاق در کامیاران کشف شد

فرمانده انتظامی کامیاران نیز گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در ایستگاه ایست و بازرسی شهید میرجلیلی به یک دستگاه کامیون عبوری مشکوک و در بازرسی از آن موفق به کشف هفت هزار و ۲۴۶ قلم انواع لوازم خانگی شدند.

سرهنگ صیدعلی صفری یادآور شد: این میزان کالای قاچاق یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال ارزش گذاری شده و راننده کامیون نیز به همراه پرونده تحویل مقامات قضایی شده است.

کشف ۱۱۰ حلقه لاستیک قاچاق در بانه

فرمانده انتظامی بانه نیز از کشف ۱۱۰ حلقه لاستیک قاچاق از یک دستگاه کامیونت عبوری در محور بانه – سنندج شدند.

سرهنگ رسول کرمی چگینی افزود: ارزش این کالا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام شده و ماموران انتظامی پس از تشکیل پرونده یک متهم را دستگیر و به مقامات قضایی تحویل دادند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *