نوامبر 27, 2022
اخبار کوتاه خراسان شمالی - ایرنا

اخبار کوتاه خراسان شمالی – ایرنا

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری روز یکشنبه اظهار داشت: در پی اطلاع از وقوع یک مورد اختلاس و یک مورد زمین خواری در استان موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه کارآگاهان به محض اطلاع از صحت وقوع این جرایم بلافاصله اقدامات پلیسی خود را آغاز کردند، افزود: با تلاش کارآگاهان ۲ نفر متهم در این رابطه دستگیر و به مقر پلیس آگاهی استان منتقل شدند.
سردار مظاهری با بیان اینکه با دستگیری این ۲ نفر پرده از راز یک فقره پرونده اختلاس و یک فقره پرونده زمین خواری برداشته شد، تصریح کرد: ارزش ریالی این پرونده ها سه میلیارد و ۳۱۲ میلیون ریال برآورد شده است.
وی افزود: هر دو متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

دستگیری ۴ قاچاقچی با بیش از  یک میلیارد ریال انواع کالای قاچاق 

سردار  مظاهری با اعلام جزییات این خبر گفت: در راستای برخورد با ورود و نگهداری کالای قاچاق، کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان مراتب را با جدیت در دستور کار خود قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه کارآگاهان با رصد مستمر، محل اختفای تعدادی از قاچاقچی ها  را شناسایی کردند، افزود: در این رابطه ۴ نفر قاچاقچی حرفه ای دستگیر و به مقر پلیس آگاهی استان منتقل شدند.
وی افزود: در بازرس از محل اختفای متهمان تعداد یک دستگاه موتورسیکلت تریل بدون مجوز، ۱۲۹ عدد شیشه فلاسک چای و ۱۶۰ عدد ابزار آلات تعمیرکاری کشف و ضبط شد.
سرد ار مظاهری با بیان اینکه ارزش ریالی این تعداد اقلام قاچاق برابر اعلام کارشناسان یک میلیارد و ۷۶۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در نهایت متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

دستگیری ۵ نفر کلاهبردار میلیاردی در خراسان شمالی

رییس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: در پی شکایت ۲ نفر از شهروندان مبنی بر اینکه افرادی با استفاده از ترفند هایی از قبیل فروش زمین، فروش خودرو اقدام به کلاهبرداری از آنان کرده اند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
سرهنگ مقصود رستگار با اشاره به اینکه کارآگاهان با انجام  اقدامات پلیسی موفق شدند محل اختفای کلاهبرداران را شناسایی کنند، افزود: در دو عملیات ۵ نفر کلاهبردار حرفه ای دستگیر و به مقر پلیس آگاهی استان منتقل شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در برسی بعمل آمده مشخص شد این افراد اقدام به کلاهبرداری مبلغ ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از ۲ نفر از شهروندان کرده اند، تصریح کرد: در نهایت متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *