اکتبر 4, 2022
اداره کل ورزش و جوانان زنجان ۱۵۱ برنامه فرهنگی و ورزشی برگزار می‌کند

اداره کل ورزش و جوانان زنجان ۱۵۱ برنامه فرهنگی و ورزشی برگزار می‌کند

[ad_1]

علی خلیلی، روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: افتتاح ۹ پروژه عمرانی ورزشی شامل ۲ استخر سرپوشیده در شهرهای هیدج و صائین قلعه، زمین چمن مصنوعی روستای شویر خرمدره، سکوی تماشاچی سلطانیه، خانه جوانان استان، سالن شمشیر بازی بعثت زنجان، سالن تیراندازی بعثت زنجان، سالن چند منظوره ورزشی سلطانیه (خیر ساز)، باشگاه سوارکاری کالسکه طلایی و تجهیز و افتتاح ۶ خانه روستایی از جمله این برنامه ها است.

وی با بیان اینکه با افتتاح این طرح های ورزشی که روز پنجشنبه /یک آبان ماه/ به دست وزیر ورزش و جوانان انجام خواهد شد در مجموع قریب ۱۸ هزار مترمربع به سرانه فضای ورزش استان اضافه خواهد شد، اظهار داشت: برای اجرای این تعداد طرح عمرانی ورزشی زنجان، حدود ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

خلیلی با اشاره به اینکه تا پایان سال چند پروژه عمرانی ورزشی ازجمله فار نخست ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نیز افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت، افزود: برای تکمیل فاز نخست این ورزشگاه مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است که از سوی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هزینه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان که از طرح‌های مهر ماندگار زنجان است به علت عدم تخصیص اعتبار کافی و به موقع، هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است. عملیات اجرایی این ورزشگاه از سال ۸۴ آغاز شد و قرار بود در مدت چهار سال به پایان برسد اما به دلیل کمبود اعتبار تا به امروز این امر محقق نشده است و طرح مطالعاتی آن در سال ۸۳ انجام گرفت و مردم زنجان به ویژه ورزش دوستان سالهاست در انتظار افتتاح و بهره برداری از این پروژه بزرگ ورزشی هستند.     

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان به آسیب های ناشی از شیوع بیماری ویروس کرونا در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: بیماری ویروس کرونا در حوزه ورزش، بیشترین آسیب و خسارت را به باشگاه های ورزشی زده است و باشگاهداران از بابت تعطیلی باشگاه های خود متحمل ضرر و زیان بسیار شده اند.

خلیلی با بیان اینکه کرونا در بخش ورزش قهرمانی و همگانی، تاثیر منفی گذاشته است، افزود: صاحبان ۲۱ باشگاه از ۳۶۱ باشگاه ورزشی زنجان به خاطر آسیب های ناشی از ویروس کرونا، نسبت به جمع‌آوری تجهیزات اقدام کرده و درب باشگاه های خود را بستند و در حال حاضر نیز بسیاری از این باشگاهداران به لحاظ کسب درآمد و پرداخت اجاره بها در مضیقه هستند.

وی با اشاره به اینکه قریب ۹۰ درصد باشگاهداران استان در این روزهای کرونایی، موفق به دریافت تسهیلات بانکی شده اند، تصریح کرد: ارایه تسهیلات بانکی نیز کفاف هزینه های باشگاهداری و زندگی باشگاهداران را نمی کند که لازم است مورد حمایت و توجه جدی مسوؤلان ذیربط قرار گیرند تا بیشتر از این متضرر نشوند.

خلیلی با اشاره به شرایط خاص کرونایی موجود و محدودیت های ناشی از آن اظهار داشت: کلیه برنامه هایی که برای هفته تربیت بدنی تدوین شده یا به صورت مجازی است و یا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با تعداد محدود از شرکت کنندگان برگزار خواهد شد، افزود: تا به امروز هیچ یک از قهرمانان صاحب نام این استان مبتلا به ویروس کرونا نشده اند که این خبری بسیار خوشایند و مسرت بخش است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.