نوامبر 27, 2022
ادعای نشریه اماراتی: انتخابی جام جهانی قطر از مارس ۲۰۲۱ آغاز می‌شود

ادعای نشریه اماراتی: انتخابی جام جهانی قطر از مارس ۲۰۲۱ آغاز می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) روز گذشته در واکنش به درخواست ۱۶ فدراسیون آسیایی، رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا را بار دیگر به تعویق انداخت.

فدراسیون‌های مذکور دلیل این درخواست خود را ناتوانی از پذیرش تیم‌های میهمان یا اعزام تیم‌های خود به سایر کشورها به دلیل محدودیت‌های مسافرتی مرتبط با شیوع کرونا اعلام کردند و متذکر شدند که حتی اگر ادامه این تورنمنت در اکتبر سال جاری برگزار شود باز هم شرایط میزبانی یا میهمانی را ندارند.

براساس گزارش‌ها، استرالیا تداوم تدابیر ویژه و محتاطانه را تایید و از اعمال قرنطینه ۱۴ روزه برای مسافران ورودی به این کشور خبر داده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز بر سختی‌های مسافرت و اعزام و انتقال پرسنل تیم‌ها، داوران و … به ویژه به ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و چین تاکید کرد که در نتیجه به افزایش درخواست‌ها از فیفا برای تعویق این مرحله از رقابت‌ها انجامید.

براین اساس و مطابق اظهارات منبعی از داخل فیفا، ای‌اف‌سی ادامه رقابت‌های انتخابی را از سپتامبر ۲۰۲۱ آغاز کرده و تا مارس و ژوئن ۲۰۲۲ ادامه خواهد داد.

در واقع بازی‌های مرحله دوم انتخابی جام جهانی قطر در ماه‌های مارس و ژوئن ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد؛ مرحله سوم و نهایی در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر ۲۰۲۱ انجام و دو هفته پایانی این مسابقات هم در مارس و ژوئن ۲۰۲۲ برپا خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *