دسامبر 4, 2022
استاندارهرمزگان: معتادان متجاهر غیربومی به استان‌های خود بازگردانده می‌شوند

استاندارهرمزگان: معتادان متجاهر غیربومی به استان‌های خود بازگردانده می‌شوند

[ad_1]

فریدون همتی شامگاه سه‌شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان افزود:معتادان متجاهری مقیم هرمزگان نیز تا زمانی که درگیر این بیماری هستند، دوران سکونت آن‌ها در کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد تمدید خواهد شد.
وی بیان داشت: مردم از حضور معتادان متجاهر در ساحل  و اماکن عمومی و گردشگری شهر بندرعباس گلایه دارند، که باید هرچه سریع‌تر فرمانداری ( مسوولیت جمع آوری معتادان به فرماندا ری سپرده شده است) با مشارکت همه دستگاه های مسوول و با حمایت دستگاه قضایی آن ها را جمع آوری کنند.
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان با اشاره به لزوم شکل‌گیری فعالیت‌های هدفمند و مستمر برای درمان مبتلایان به بیماری اعتیاد، گفت: نگهداری، درمان و ارائه آموزش‌های فنی وحرفه ای برای این افراد هزینه‌هایی را در پی دارد که این هزینه‌ها با کمک خیران، بنگاه های اقتصادی و دستگاه هایی که مسوولیت مستقیم دارند، تامین خواهد شد.
وی با اشاره به ضرورت ورود خیران و متخصصان به عرصه درمان و پیشگیری از اعتیاد، افزود: خیران و متخصصان می‌توانند اقداماتی در عرصه‌های مختلفی مانند پیشگیری، درمان، توانمندی سازی، صیانت و حمایت اجتماعی از افراد مبتلا و خانواده مبتلایان و در خصوص جامعه پذیری افراد بهبود یافته انجام دهند.
همتی، نقش دستگاه های فرهنگی در راستای پیشگیری از بروز اعتیاد مهم دانست و یادآورشد: استفاده از ظرفیت فضای مجازی و روش‌های غیرحضوری برای معرفی آسیب‌های مواد مخدر باید افزایش پیدا کند.

کشف۵۹ تن انواع موادمخدر در هرمزگان در هفت ماهه گذشته 
استاندار هرمزگان گفت: در هفت ماهه نخست گذشته بیش از ۵۹ تن انواع موادمخدر در استان کشف شد که در همسنجی با سال گذشته، میزان کشفیات ۲۶درصد افزایش داشته است.
همتی افزود: در این مدت همچنین ۱۲۲ تن پیش ساز مواد مخدر توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) اداره کل اطلاعات و در مناطق مختلف هرمزگان کشف شد که در این زمینه نیز کشفیات با افزایش ۲۰۴درصدی همراه بوده است. 
وی همچنین از متلاشی شدن بیش از ۴۴ باند قاچاق و توزیع موادمخدر در سطح هرمزگان خبر داد  و گفت: بسیاری از سرباندهای موادمخدر افراد ساکن استان را به خدمت می‌گیرند و دچار انحراف می‌کنند که تبعات سنگینی برای آن‌ها دارند.
 وی گفت: صاحبان اصلی مواد مخدر در خارج از استان و کشور هستند که عواقب ناشی از حمل و توزیع مواد مخدر بیشتر گریبان‌گیر خانواده‌های این استان می‌شود.
وی با تاکید بر حفظ هوشیاری خانواده‌ها برای پیشگیری از ورود فرزندان و اعضای خانواده‌ شان به باندهای قاچاق، افزود: کسانی که خود را به دستگاه های قضایی یا نظارتی معرفی کنند، در رابطه با اعمال مجرمانه گذشته آن‌ها، تخفیف اعمال خواهد شد.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: خانواده‌ها باید مراقبت بیشتری کنند که فرزندانشان جذب این باندها و گروه ها نشوند، چرا که مقابله جدی تری با باندهای قاچاق، حمل و توزیع مواد مخدر درپیش است.
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان با اشاره به تصمیم مقابله ای اتخاذ شده در این نشست، تصریح کرد: در گزارشی اقدام‌های انجام شده و تقاضای کمک‌های ویژه برای تامین تجهیزات مورد نیاز نیروهای مقابله‌ای در حوزه موادمخدر بویژه تامین اقلام و ادوات مورد نیاز دریابانی، برای سران سه قوه ارسال خواهد شد. 
همتی، ماده ۱۵ و ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر را مورد اشاره قرار داد و گفت: با استفاده از منابع اعتباری خوبی که در گذشته پیگیری کرده بودیم و در چند مرکز فعالیت‌هایی در حال انجام است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *