اکتبر 4, 2022
استاندار: حادثه خیز بودن اهمیت پزشکی قانونی در گیلان را دو چندان می کند

استاندار: حادثه خیز بودن اهمیت پزشکی قانونی در گیلان را دو چندان می کند

[ad_1]

 به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع در دیدار مدیرکل و تعدادی از رئیسان مراکز و مدیران پزشکی قانونی استان اظهار داشت: نظریه‌های کارشناسی و تخصصی توأم با تیزبینی پزشکی قانونی ، مکمل فعالیت تیم قضایی در پرونده‌های کیفری است و فعالیت تخصصی کارشناسان این حوزه در پرونده‌های حقوقی، خانواده، ژنتیک، سلامت روان و شخصیت، گره بسیاری از پرونده‌های قضایی را می گشاید.

وی با بیان این که استان گیلان به‌دلیل گردشگرپذیری و تردد بالای مسافران در مناسبت‌های مختلف، شاهد بروز تصادفات جاده‌ای و بیماران ترومایی است افزود: مرجع بودن نظرات پزشکی قانونی برای رسیدگی به امور قضایی و علمی  بهره‌گیری از دانش و تجهیزات روز را ضروری می سازد.

وی خاطرنشان کرد: تیزبینی پزشکی قانونی ، مکمل فعالیت تیم قضایی در پرونده‌های کیفری، و گامی در جهت تحقق عدالت برای مردم است و مراجعات در بخش هایی همچون نزاع و تصادفات نیز منجر به صدور گواهی های پزشکی قانونی صحیح و تضمین و تأمین حقوق مردم خواهد شد.

وی با قدردانی  از تلاش های جامعه پزشکی بویژه در دوران شیوع کرونا و نقش آفرینی ایثارگرانه آنان برای تأمین سلامت جامعه، صبوری و بردباری را دو مولفه اثرگذار در این شغل دارای اهمیت عنوان و تصریح کرد:تلاشگران این عرصه با رویه انصاف و عدالت با اشراف کامل و نگاه کارشناسی و علمی در کنار تکریم مردم، به انجام وظیفه می‌پردازند.

زارع  عنوان پزشکی قانونی را واژه‌ای مناسب برای این مجموعه و بیانگر وظایف خطیر آنها خواند و افزود: فعالیت های پزشکی قانونی و نقشی که در تأمین امنیت، آرامش و سلامت جامعه ایفا می‌کنند؛ از نظر علمی و کارشناسی از اهمیت خاصی برخوردار است.

استاندار گیلان با بیان اینکه نظارت و اهمیت کادر پزشکی قانونی و نقش آن در تحقق عدالت برای مردم و مراجعان، ملموس است، افزود: در جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز و تکمیل پروژه‌های عمرانی پزشکی قانونی باتوجه به اهمیت موضوع، به عنوان اولویت علاوه بر منابع استانی از طریق اعتبارات ملی نیز پیگیری می‌شود.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از کانون های گردشگری و تجارت و از استان های پرتردد در شمال کشور است . گیلان دومین استان درگیر در  جریان شیوع کرونا در کشور بود.سال گذشته بیش از   ۳۸۰ نفر در تصادفات محورهای مواصلاتی استان جان خود را از دست دادند.

گیلان همچنین  جزو پنج استان نخست به لحاظ بروز بلایای طبیعی است . زمین لرزه، سیل، برف و حریق جنگلها از مهمترین حوادث طبیعی است که این دیار سبز به طور متناوب و مکرر با آن مواجه است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.