نوامبر 27, 2022
استاندار: ۶٠ درصد جمعیت آذربایجان‌غربی موارد بهداشتی را رعایت می‌کنند

استاندار: ۶٠ درصد جمعیت آذربایجان‌غربی موارد بهداشتی را رعایت می‌کنند

[ad_1]

محمد مهدی شهریاری شنبه شب در نشست ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا در ارومیه اظهار داشت: برای مدیریت بیشتر بیماری در میان مردم باید حداقل ٨٠ درصد جمعیت، موارد بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده کنند و در این صورت شاهد اثرات بیشتری در جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره به دور کاری کارکنان نیز، گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و مدیریت آن در سطح جامعه، یک سوم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در این استان می‌توانند به صورت دورکاری فعالیت کنند.  

 استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: کارمندان بالای ۶٠ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و همچنین مادران شیرده می‌توانند به صورت دورکار فعالیت کنند.  

شهریاری بیان کرد: عمل به دستورات و پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید بوده و توجه به این امر توسط مسوولان در اولویت باشد.

وی افزود: محدودیت‌های ابلاغی برای کاهش ابتلا به بیماری کرونا باید به درستی اجرا  و فرمانداران و مسوولان موظف هستند بر این امر نظارت داشته باشند و با افراد و صنوفی که محدودیت‌ها را اجرا نمی‌کنند، برخورد شود.

وی گفت: بحث زدن ماسک نیز باید رعایت و کنترل‌ها نسبت به موارد بهداشتی شدیدتر شود و اگر محدودیت‌ها به درستی اجرا نشود زنجیره انتقال بیماری کرونا قطع نمی‌شود و آمار ابتلا هر روز بیشتر خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌غربی تاکید کرد: در مکان‌هایی که موارد بهداشتی رعایت نمی‌شود باید برخوردهای قانونی صورت گیرد.  

جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با حضور مسوولان استانی و به صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرمانداران در این استان برگزار شد و حاضران به ارائه گزارش و بیان نظرها و پیشنهادات خود پرداختند.  

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون میلیون‌ها نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و هزاران نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ٢ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *