نوامبر 30, 2020
استان مرکزی میزبان مسابقات سراسری قرآن کریم ا است

استان مرکزی میزبان مسابقات سراسری قرآن کریم ا است

حجت‌الاسلام «عبدالله واحدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این دوره از رقابت‌های کشوری قرآن ویژه سازمان اوقاف و امور خیریه در سه سطح شهرستانی، استانی و کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقات در ۱۰ رشته حفظ پنج، ۱۰، ۲۰، جزء کل، قرائت ترتیل و تحقیق، اذان، دعاخوانی، همسرداری و همنوایی قرآن کریم و تفسیر عمومی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اظهار داشت: اذان و همسرداری و همنوایی قرآن کریم این مسابقات ویژه برادران است و تفسیر عمومی مرحله استانی تفسیر سوره مریم و در مرحله کشوری نیز از سوره‌های طاها و مریم آزمون گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام واحدی ادامه داد: نام‌نویسی متقاضیان این دوره از مسابقات ششم اردیبهشت ماه آغاز و تا ۱۶ خرداد ماه جاری نیز ادامه دارد.

وی اضافه کرد: ارقابت‌های قرآنی مذکور در پنج منطقه اراک، ساوه و زرندیه با محوریت ساوه، خمین، محلات و دلیجان با محوریت محلات، شازند و خنداب با محوریت شازند و تفرش، فراهان و آشتیان با محوریت تفرش برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: مسابقات مرحله شهرستانی ۱۹ و ۲۰ تیرماه و مرحله استانی این دوره از مسابقات نیز مرداد ماه امسال و بعد از عید غدیرخم برگزار می‌شود.

حجت الاسلام واحدی تاکید کرد: متقاضیان شرکت در این مسابقات باید ضمن دریافت اطلاعات بیشتر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند چرا که در غیر این صورت نمی‌توانند در مسابقات شرکت کنند.

بیبش از پنج هزار موقوفه در استان مرکزی به ثبت رسیده است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *