آگوست 19, 2022
استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی ضروریست

استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی ضروریست

[ad_1]

ایوب درویشی دوشنبه شب در کمیته نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی بیماری کرونا در سالن اجتماعات استانداری افزود: باید مراجعات مردم به ادارات و مکان‌های مختلف را کم کرد و به سمت مجازی شدن اقدامات حرکت کنیم تا کمتر شاهد تجمع باشیم.

وی با بیان اینکه باید برخورد جدی و سختگیرانه بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی صورت بگیرد، تصریح کرد: در تصمیمات قبلی قرار شد از متولی تمام امکان واحدهای دولتی و غیردولتی برای اجرای پروتکل‌ها تعهد کتبی اخذ شود و در صورت عدول جهت مراتب به دستگاه قضایی ارجاع شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان بیان کرد: باید برای تمام صنوف و گروه‌هایی که تجمع در آن‌ها صورت می‌گیرد رابط بهداشتی در نظر گرفته شود.

درویشی با اشاره به اینکه باید نظارت‌های بیشتری بر اصناف اعمال شود، ادامه داد: همچنین بازرسی استانداری نظارت بر ادارات و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر کند و در صورت عدم اجرا پروتکل‌های سختگیرانه اعمال شود.

وی با بیان اینکه از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در اماکن ضروری است، اظهار کرد: باید آمادگی کافی برای اجباری شدن ماسک را داشته باشیم و تدابیری در این راستا اتخاذ شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: باید در اصناف، ادارات و رفت و آمدها فاصله گذاری اجتماعی، بهداشت فردی، شست و شوی مکرر دست با آب و صابون و استفاده از ماسک رعایت شود همچنین اقداماتی در زمینه اطلاع رسانی و آموزش صورت بگیرد و از تجمعات جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه باید رابطان بهداشت در کارخانه‌ها، ادارات و واحدهای صنفی بزرگ معرفی شوند، خاطرنشان کرد: باید در بدو ورود مراجعان به دستگاه‌ها اجرایی و اماکن مختلف استفاده از ماسک و خودکار شخصی مورد تاکید قرار گیرد.

درویشی ادامه داد: باید شهرداری اصفهان نظارت بیشتری بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در پارک‌ها، آرامستان و شهربازی انجام دهد و اطلاع رسانی گسترده در این زمینه انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون اقداماتی متعددی برای کنترل بیماری کرونا شکل گرفته است، افزود: طرح ترافیک، در خانه بمانیم و غربالگری در ورودی شهرها انجام شد اما اکنون باید برای نظارت‌های مستمر طرح‌هایی در نظر گرفته شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان تصریح کرد: در زمان حاضر باید اقداماتی برای اجرایی شدن ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر آن‌ها صورت بگیرد.

در استان اصفهان امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲ هزار و ۵۳۶ نفر جدید به مبتلایان افزوده شده و مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر رسیده است همچنین متاسفانه ۱۶۲ نفر دیگر جان خود را از دست داده و مجموع فوتی‌ها به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر در کشور رسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.