دسامبر 2, 2022
استفاده از ماسک در آذربایجان‌غربی به حدود ۷۰ درصد رسید

استفاده از ماسک در آذربایجان‌غربی به حدود ۷۰ درصد رسید

[ad_1]

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اگر این رعایت اجتماعی و استفاده از ماسک در جامعه به ۸۰ تا ۹۰ درصد برسد، وضعیت بسیار بهتری در خصوص شیوع کمتر بیماری کرونا خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیماران بستری مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی حالت ثابت رو به پایین دارند که این امر، امیدوارکننده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: با این وجود، بیماران بدحال در استان که شامل بستری شده‌ها در آی سی یو و تحت ونتیلاتور هستند، افزایشی بوده که امیدواریم در این خصوص نیز روند کاهشی را شاهد باشیم.

وی بیان کرد:  استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی در این برهه بسیار مهم است و باید همه مردم این موارد را به طور کامل رعایت کنند.

دکتر آقازاده با اشاره به تمدید یک هفته ای محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی اظهار کرد: این محدودیت ها به طور قطع گرفتاری به بیماری کرونا را کاهش می دهد.

وی گفت: همچنان شاهد برگزاری عروسی داخل باغ ها، مراسم ترحیم، تجمع در آرامستان‌ها، حضور بسیار زیاد در پارک‌ها و دیگر موارد تجمع در آذربایجان‌غربی هستیم که اگر این موارد تداوم یابد، دوباره شیوع بالاتری خواهیم داشت که میزان کشندگی  آن، بیشتر خواهد بود.

تاکنون بیش از ۱۶ میلیون نفر در دنیا به بیماری کرونا مبتلا شده که از این تعداد، بیش از ۲۹۰ هزار نفر مربوط به ایران است.

هرچند آذربایجان غربی در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد ولی میزان ابتلا در استان، روند کاهشی دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *