سپتامبر 30, 2022
اسماعیل هنیه از مواضع تشکیلات خودگردان فلسطین علیه امارات حمایت کرد

اسماعیل هنیه از مواضع تشکیلات خودگردان فلسطین علیه امارات حمایت کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، هنیه در تماس تلفنی با عباس از مواضع او در مخالفت با توافق امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

وی گفت: ما همگی درکنار شما هستیم و با هرگونه تصمیم‌گیری یک جانبه که باعث تضییع حقوق فلسطینیان و نقض تصمیمات بین المللی می‌شود، مخالفیم.

رییس دفتر سیاسی حماس همچنین از آمادگی این جنبش برای همراهی با هرگونه تحرک مشترک با رییس تشکیلات خودگردان فلسطین خبر داد.

در همین رابطه فوزی برهوم سخنگوی حماس نیز در اظهاراتی گفت: امارات پاداش جنایت‌های رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین را داد.

وی افزود: عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل، تلآویو را برای انجام جنایات بیشتر علیه مردم فلسطین تشویق خواهد کرد.

از سوی دیگر «داود شهاب» مسؤول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی نیز گفت: این توافق برای نجات رژیم صهیونیستی است و امارات به مساله فلسطین خیانت کرد.

وی افزود: توافق عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی به رژیم اشغالگر این فرصت را می‌دهد تا حملاتش را به مردم فلسطین افزایش دهد.

مسؤول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی اضافه کرد: مردم فلسطین به خود اتکا می‌کنند و دل در گرو ناتوانی جهان عرب نبستند. این توافق جنایت علیه مردم فلسطین است.

پیش از این نیز شماری از مقام‌ها و احزاب فلسطینی به توافق میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط واکنش تند نشان داده بودند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با اسرائیل دست یابند؛ زیرا در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.