آگوست 18, 2022
افتتاح طرح انتقال آب سد ماملو به پیشوا

افتتاح طرح انتقال آب سد ماملو به پیشوا

[ad_1]

مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب جنوب‌شرقی استان تهران روز دوشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از این طرح به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با افتتاح از میزان برداشت آب سفره‌های زیرزمینی هم به میزان ۱۰۰ لیتربرثانیه کاسته می‌شود و سرعت پدیده فرونشست زمین در منطقه نیز کاهش می‌یابد.

«حمیدرضا نامداری» با اشاره به اینکه نیاز آب شرب شهرستان پیشوا ۳۸۵ لیتربرثانیه است، بیان کرد: طرح انتقال آب سد ماملو هشت کیلومتر طول دارد و آب را با استفاده از خط ۶۰۰ میلی‌متری چدنی و از مخزن سعیدآباد ورامین به پیشوا انتقال می‌دهد.
وی افزود: آب سد «ماملو» پس از طی این مسیر هشت کیلومتری وارد مخزن ۲ هزار مترمکعبی پیشوا شده و پس از مخلوط شدن با آب استحصال شده از چاه‌های زیرزمینی به شبکه توزیع منتقل می‌شود.
وی تصریح کرد: این طرح در ۲ فاز لوله‌گذاری به طول ۱۰ کیلومتر با ۳۷۰ میلیارد ریال هزینه و احداث دو مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی با ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه اجرا شد.

به گزارش ایرنا مردم شهرستان ۸۷ هزار نفری پیشوا طی ۲ سال گذشته و به ویژه در روزهای گرم سال با کمبود شدید آب مواجه بودند و با افتتاح طرح انتقال آب سد ماملو به پیشوا در دولت تدبیر و امید، یکی از مطالبه‌های آنان برآورده می‌شود.

توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم به حوزه آب استان با افتتاح واحد اول و دوم تصفیه‌خانه هفتم تهران در سد ماملو و اختصاص ۳۰ میلیون مترمکعب به شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران نمود عینی پیدا کرد و مردم پیشوا به عنوان آخرین شهرستان از آب این سد بهره‌مند شدند.

شهرستان پیشوا که مرکز آن شهر پیشواست از بخش‌های مرکزی شامل دهستان‌های عسگریه و پیشوا و بخش جلیل‌آباد شامل دهستان‌های جلیل‌آباد و طارند تشکیل شده و در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق پایتخت واقع است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.