آگوست 19, 2022
افزایش مشارکت زنان سرپرست خانوار از سیاست‌های موثر مدیریت شهری است

افزایش مشارکت زنان سرپرست خانوار از سیاست‌های موثر مدیریت شهری است

[ad_1]

فرهاد افشار روز سه شنبه در نشست بررسی مراکز توانمند سازی بانوان کوثر در شهرری افزود: آموزش زنان توانمند و کارآفرین و ایجاد شرایط کار و اشتغال برای آنها از اهداف مهم فعالیت مراکز کوثر است.
این مسئول خاطرنشان کرد: خانه های کارآفرینی در راستای ارائه خدمات مشاوره آموزشی و موضوع ترویج اشتغال و کارآفرینی راه اندازی شده و همچنین زنان سرپرست خانوار، بد سرپرست و خودسرپرست می توانند با مراجعه به این مراکز نیازهای خود را در زمینه کارآفرینی و اشتغال فراهم کنند.
خدیجه فتحی مسئول امور بانوان معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ نیز در این زمینه گفت: مراکز توانمندسازی بانوان کوثر در منطقه ۲۰ با تولید ماسک، شیلد و گان در روزهای شیوع ویروس کرونا جهت سلامتی شهروندان نقطه عطفی در فعالیت اقتصادی زنان سرپرست خانوار و مسیری هموار برای اشتغالزایی آنان بود.

گفتنی است، مراکز مهارت آموزی کوثر، در شهر تهران با رویکردی اقتصادی و اجتماعی- فرهنگی و با هدف مهارت آموزی و ایجاد توانمندی در زنان سرپرست خانوار به بهره برداری رسید تا با ایجاد زمینه های شغلی و کارآفرینی، زنان سرپرست خانوار بتوانند در چرخه توانمندی این مراکز در ساختمان های بلا استفاده شهرداری مستقر شوند.

البته بهره برداران این مراکز موظف به بکارگیری زنان سرپرست خانوار تحت پوشش ستاد توانمند سازی شهرداری تهران با رعایت قوانین و مقررات وزارت کار ( پرداخت حق بیمه و حقوق ) هستند. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.