نوامبر 29, 2022
اقامه نمازجمعه در برخی شهرهای لرستان از اول تیرماه

اقامه نمازجمعه در برخی شهرهای لرستان از اول تیرماه

[ad_1]

سید موسی خادمی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود:‌ ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در جدیدترین مصوبات خود برگزاری نماز جمعه همه شهرستان های سفید و زرد کشور را از اول تیرماه با رعایت نکات بهداشتی اعلام کرده است.

دکتر خادمی اظهار داشت: به تبعیت از تصمیمات ستاد ملی، نماز جمعه شهرستان های استان در صورتی که شرایط بیماری بر همین منوال و تحت کنترل باشد، طبق تاریخ اعلام شده برگزار می‌شود و چنانچه تا آن زمان تغییری در وضعیت بیماری مشاهده شود مطابق با شرایط تصمیم جدید اتخاذ خواهد شد.

استاندار لرستان اضافه کرد:بازگشایی مهد کودک ها و کلاس‌های آموزش قرآن از دیگر موضوعات مطرح شده می باشد که مقرر شده با رعایت پروتکل های بهداشتی از هفته آینده آغاز به کار کنند.

خادمی اظهار داشت: همچنین برگزاری تورهای گردشگری نیز طی هفته آینده بررسی و با توجه به وضعیت استان تصمیم گیری خواهد شد.

از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۲۸ هزار و ۳۴۰ نمونه‌ از بیماران مشکوک  کووید ۱۹ در لرستان به آزمایشگاه های مرجع ارسال و ۲۵ هزار و ۵۱۸ مورد پاسخ داده شده است.

هم اکنون ۲۷ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی هستند و در مجموع تاکنون چهار هزار و ۶۷۵ بیمار هم استانی به بهبودی کامل دست یافته‌اند.

تا روز ۱۶ خرداد کل مبتلایان کرونا در کشور ۱۶۷ هزار و ۱۵۶، بهبودیافتگان ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ و مجموع فوتی‌ها هشت هزار و ۱۳۴ نفر بوده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *