نوامبر 27, 2022
امام‌جمعه یزد سرعت بخشی به صدور پروانه ساختمانی را خواستار شد

امام‌جمعه یزد سرعت بخشی به صدور پروانه ساختمانی را خواستار شد

[ad_1]

به گزارش دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز دوشنبه در دیدار شهردار و جمعی از کارکنان آن با تبیین گستردگی خدمات شهرداری‌ها افزود: باید زمینه‌سازی برای انجام امور شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شود تا مردم برای دریافت مجوز برای ساخت و سازها بیش از پیش اقدام کنند.

وی ادامه داد: برخی شهروندان به دلیل طولانی بودن روند اداری دریافت مجوز و پروانه، ابتدا اقدام به ساخت منزل به صورت غیرقانونی می‌کنند و پس از برای پرداخت جریمه و دریافت پایانه کار و سند مراجعه می‌کنند.

امام جمعه یزد خاطر نشان کرد:  این موضوع جرات تخلف در بین افرادی که ساخت و ساز می‌کنند را بیشتر کرده و علاوه بر دریافت نکردن پروانه، ساخت و ساز بی‌کیفیت هم رواج پیدا می‌کند و مشکلات بسیاری برای آینده به وجود می‌آید.

ناصری یزدی نسبت به کنار گذاشتن سبک معماری ایرانی اسلامی در ساخت و سازهای جدید انتقاد کرد و گفت: سبک معماری قبلا به گونه‌ای بود که کمترین میزان مصرف انرژی را نیاز داشت و از روشنایی و گرما و خنکی لازم معمولا برخوردار بود ولی امروز در طول روز هم منازل ما برای روشنایی نیاز به مصرف انرژی دارند.

وی با تاکید بر زیباسازی سیما و منظر شهری گفت: در عین حالی که شهر باید برای مردم جذاب و امیدآفرین باشد از طرح‌ها و فعالیت‌های اسلامی هم در المان‌های شهری بیشتر استفاده شود.

شهردار یزد نیز با ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در حوزه کاهش تخلفات ساختمانی گفت: صدور پروانه ساختمان در شهرداری مکانیزه می‌شود و تحقق آن در کاهش وقت برای صدور مجوز موثر است.

جمال‌الدین عزیزی بیان اینکه شهرداری یزد در قالب پنج منطقه و ۱۰ سازمان وظایف محوله را انجام می‌دهد، گفت: وظایف شهرداری در شهر نزدیک به ۳۰۰ مورد است که توسط سازمان‌های مختلف در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، سیما و منظر شهری، آتش نشانی، عمران، آرامستان‌ها و موارد دیگر ارائه می شود.

هفته شهرداری‌ها  و دهیاری‌ها از ۱۴ تیرماه آغاز شده است.

از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان حدود ۶۰ درصد در شهر یزد زندگی می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *