سپتامبر 29, 2022
امام جمعه بجنورد: غدیر خشت نخست تمدن‌سازی است

امام جمعه بجنورد: غدیر خشت نخست تمدن‌سازی است

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی روز سه شنبه در نشست هم‌اندیشی برگزاری برنامه های دهه امامت و ولایت با تاکید بر لزوم راه اندازی مجتمع غدیر در استان، اظهار داشت: غدیر جانمایه و نگین همه ارزش هاست و ضرورت دارد با معرفی فرهنگ غدیر به نسل جدید، برای جاودانه ساختن آن گام برداریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از «ولایت» به عنوان کلید همه  فعالیت ها  و دلیل و راهنما برای همه افراد در رسیدن به ارزش ها یاد کرد و افزود: لازمه شناخت درست دین، پرداختن به امامت و ولایت است زیرا ولایت متمم و مکمل دین است.

یعقوبی اضافه کرد: دهه امامت و ولایت فرصتی بسیار ارزشمند برای معرفی ارزش ها به نسل جوان و آشنایی آنها با سیره و سبک رفتاری امامان اطهار به ویژه امام علی (ع) است و در واقع این دهه عصری استثنایی و زیبا است که می توان از آن برای برگزاری برنامه های جشن و سرور در بین مردم استفاده کرد.

تشکیل چهار کمیته برای برگزاری دهه امامت و ولایت 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در این نشست، تشکیل چهار کمیته فرهنگی، هنری، تبلیغی، فضای مجازی و جشن و سرور را برای اجرای باشکوه برنامه های دهه امامت و ولایت بسیار ضروری خواند.

حسین فرخنده به برنامه های اجرایی و سیاست های بنیاد بین المللی غدیر و ارسال آن به دستگاه های اجرایی اشاره و بیان کرد: این برنامه ها دربرگیرنده همه وظایف، امکانات و اختیارات اعم از مادی و معنوی دستگاه هاست که باید از آن برای ترویج فرهنگ علوی استفاده کنند.

در این نشست با قدردانی از خدمات چهار ساله حسین فرخنده، در مدت تصدی دبیری بنیاد بین المللی غدیر در خراسان شمالی، محمدی به عنوان دبیر جدید این بنیاد در خراسان شمالی معرفی شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.