دسامبر 4, 2022
اماکن ورزشی شهرداری مشهد تعطیل شد

اماکن ورزشی شهرداری مشهد تعطیل شد

[ad_1]

حسن نوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا، مطابق دستور ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان خراسان رضوی و مجوز اداره کل ورزش و جوانان این استان، تمامی اماکن ورزشی شهرداری مشهد از امروز تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
وی ادامه داد: این اماکن در ابتدای سال جاری نیز با شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود اما از نیمه دوم خرداد ماه فعال شدند.
معاون سلامت و تربیت‌بدنی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: فعالیت‌های ورزشی برای نشاط و تندرستی انجام می‌شوند اما در شرایطی که سلامتی افراد در خطر است این فعالیت‌ها باید متوقف شود.
بیش از ۲۵۰ سالن ورزشی رو باز و ۵۰ سالن سرپوشیده در اختیار شهرداری مشهد است که در سطح محلات این شهر پراکنده هستند.

مشهد و ۲۴ شهرستان دیگر از مجموع ۳۰ شهرستان استان خراسان رضوی به لحاظ کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند. 
معاون‌کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخیرا اعلام کرد: ظرف یک ماه اخیر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مشهد ۳۰۰ درصد رشد داشته است، 
همچنین گنجایش بیمارستانهای اختصاصی بیماران کرونایی شامل بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) و بیمارستان شریعتی در مشهد رو به تکمیل است و باید علاوه بر آنها بیمارستانهای دیگر را برای پاسخگویی به روند رو به فزونی تعداد مبتلایان پیش‌بینی کرد.
به گفته دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم‌اینک روزانه ۲۰۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری می‌شوند.
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۹۳ هزار و ۶۰۶ نفر  در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان  ۱۵ هزار و ۹۱۲ تن را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۲۵۵ هزار و ۱۴۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  
“پاندمی کرونا” تاکنون در سطح جهان ۱۶ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۴۸۷ نفر را بیمار کرده و جان ۶۵۲ هزار و ۶۰۸ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۱۰ میلیون و ۶۴ هزار و ۷۳۶ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با چهار میلیون و ۳۷۱ هزار و ۹۹۲ بیمار کووید ۱۹ و ۱۴۹ هزار و ۸۵۲ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 
بر اساس آخرین آمارهای رسمی ، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا، جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد.  

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *