دسامبر 1, 2022
امکان شناسایی مبتلایان کرونا با همراهی مردم

امکان شناسایی مبتلایان کرونا با همراهی مردم

[ad_1]

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه مجموعه فعالیت ها برای مقابله با ویروس کرونا از جمله همراهی کسبه و مردم در اجرای محدودیت ها ، دورکاری کارکنان و رعایت شیوه نامه های بهداشتی باید به موازات هم انجام شود، اظهارداشت: باید مردم و مسوولان با عزم عمومی و بسیج اجتماعی به مقابله با این ویروس رفته تا از این مرحله همه‌گیری عبور نماییم.

وی افزود: مجموعه فعالیت‌ها به کمک بسیج، هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی ، محدودیت ترددها، چگونگی فعالیت کسبه، رعایت بهداشت فردی و لغو هرگونه تجمع و برگزاری مراسم باید به موازات هم دست به دست داده تا در فرصت زمانی کوتاه به روال عادی بازگردیم.

چمن از شناسایی ۱۱۷ مورد جدید ابتلا قطعی در ۷۲ ساعت گذشته در شهرستان های شاهرود و میامی خبر داد و افزود: شمار مبتلایان به ویروس کرونا از آغاز همه گیری در زیر مجموعه این دانشگاه به چهار هزار و ۴۵۸ تن رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه بهترین نوع ماسک برای استفاده عموم مردم ، ماسک جراحی سه لایه است، تصریح کرد: نحوه استفاده باید به گونه ای باشد که ماسک از بالای بینی تا زیر چانه را بپوشاند و نباید از کنار ماسک به صورت زده شده هوا وارد مجاری تنفسی؛ دهان و بینی شود.

به گفته وی ماسک هایی که دارای  ۲ رنگ هستند؛ بخش رنگی آن به سمت بیرون و بخش سفید به سمت صورت باشد.

چمن با اشاره به اینکه ویروس در زمان عطسه، سرفه و صحبت کردن منتقل می شود، ابراز داشت: برخی افراد برای صحبت کردن و یا هنگام پذیرایی در نشست ها ماسک را برمی‌دارند که این امر امکان انتقال ویروس را افزایش می دهد. 

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست  شهرستانهای بحرانی کشور قرار دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز  بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۲ هزار و ۱۶۰ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۵۴ هزار و ۳۶۱ تن رسید.

همچنین با فوت ۴۷۵ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۴ هزار و ۸۰۲ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *