آگوست 9, 2022

انبارهای تجهیزات امدادی در اصفهان نیازمند توسعه است

[ad_1]

منصور شیشه‌فروش روز سهشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وجود انبارهای کافی با ملزومات موردنیاز مانند انواع وسایل کمک‌رسانی و خدماتی در زمان بروز بحران‌ها و حوادث طبیعی و غیرطبیعی نقش ویژه‌ای در سرعت و بهبود عملیات و کاهش آسیب‌ها و جلوگیری از گسترش تبعات ناشی از آنها دارد.

وی با اشاره به اهمیت تخصیص اعتبارات کافی برای بهسازی ادوات امدادی بویژه در هلال احمر اصفهان ادامه داد: از این حیث انبارهای اینگونه وسایل و تجهیزات در استان باید تقویت و بروزرسانی شود تا مدیریت بحران در زمان اضطراری در کمترین زمان و با بیشتر کیفیت صورت پذیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه تخصیص امکانات در اصفهان با توجه به نقش مهمی که در مدیریت بحران کشور دارد نیازمند ارتقا است، خاطرنشان کرد: اصفهان جانشین تهران در مدیریت بحران و معین هشت استان مجاور است بنابراین باید امکاناتش متناسب با این وظایف باشد تا در زمان حوادث و سوانح به بهترین شکل ممکن یاری‌رسان دیگر هموطنان باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به لزوم توسعه پایگاه‌های امدادی جاده‌ای در استان اشاره کرد و اظهارداشت: نیاز است که توسعه و افزایش این پایگاه‌ها متناسب با جمعیت و پراکندگی مناطق باشد و استانداردهای لازم در آن مورد توجه قرار گیرد.

شیشه‌فروش درباره امداد هوایی در حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی گفت: امدادرسانی بوسیله بالگرد از جمله نیازهای اساسی اصفهان بود که با تمهیدات اتخاذ شده بر همین اساس امسال ۳۲ سورتی پرواز امدادی بوسیله بالگردهای جمعیت هلال احمر و فوریت‌های پزشکی اورژانس انجام گرفت.

وی با بیان اینکه در امدادهای نامبرده ۲۶ حادثه دیده و بیمار انتقال یافتند تصریح کرد: ۸۰ درصد از ماموریت‌های هوایی در استان مربوط به اقدامات پزشکی و انتقال مصدومان و بیماران به مراکز درمانی بوده است.

ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان به شمار می‌رود، بطور کلی ۴۳ بلای طبیعی و انسان‌ساز در جهان شناخته شده که ۳۵ مورد آن در کشورمان رخ می‌دهد.

استان اصفهان حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد که در ۲۴ شهرستان و ۱۰۵ شهر ساکن هستند.

بیش از چهار هزار امدادگر و نجاتگر، عضو جمعیت هلال احمر استان اصفهان هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.