آگوست 7, 2022
انفجار انبار اسلحه در ادلب ۱۰ تروریست را به هلاکت رساند

انفجار انبار اسلحه در ادلب ۱۰ تروریست را به هلاکت رساند

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک روسیه، این انفجار در کارخانه و محل ذخیره سلاح رخ داد؛ جایی که پیشتر، کارگاه پلاستیک سازی بود.

منابع آگاه می گویند این انفجار ۶ غیرنظامی را مجروح کرد که دو نفر از آنها کودک بودند اما ۱۶ تروریست تحریر الشام را هم که داخل ساختمان بودند به هلاکت رساند و مجروح کرد. به نظر می رسد حداقل ۱۰ تروریست در این انفجار کشته شدند.

اکثر کشته شدگان و مجروحان علائم سوختگی شدید دارند و گویا در معرض مواد آتش زا قرار گرفته اند.

گروه هیات تحریر الشام که نام جدید جبهه تروریستی النصره است بر بخش هایی از ادلب و معابر بین المللی و مرزی آن در شمال غرب سوریه، سیطره دارد.

اطلاعات  جدیدی به دست نظامیان روسی مستقر در سوریه رسیده است که تروریست های هیات تحریر الشام با همکاری سازمان به اصطلاح امدادرسان کلاه سفیدها، در حال تدارک سناریویی برای استفاده از سلاح شیمیایی و متهم کردن دولت سوریه هستند.

پیشتر، ژنرال بورنکوف رئیس مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: تروریست ها در حال تدارک صحنه سازی بمباران شیمیایی در جنوب منطقه امن ادلب در شمال غرب سوریه هستند.

 وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود، سرکرده های گروه تروریستی هیات تحریر الشام (جبهه النصره سابق) با همدستی گروه کلاه سفیدها این عمل تحریک آمیز شیمیایی را تدارک می بینند.

رئیس مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه در ادامه سخنان خود گفت که تروریست ها و همدستان آنها قصد دارند صحنه های جعلی از بمباران شیمیایی را فیلمبرداری کرده و در شبکه اینترنت برای متهم کردن نیروهای مسلح سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان و فراهم آوردن شرایط حمله هوایی (کشورهای غربی) منتشر کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.