آگوست 14, 2022
انهدام باند سرقت و استرداد ۲۰ دستگاه خودرو در قم

انهدام باند سرقت و استرداد ۲۰ دستگاه خودرو در قم

[ad_1]

به گزارش روز پنج‌شنبه روابط عمومی دادسرای مرکز قم،‌ خانم صنعتگر، دادیار رسیدگی‌کننده به این پرونده در توضیح این مساله گفت: در پی وقوع سرقت خودروهای مدل بالا در سطح استان و عدم کشف آن‌ها، بلافاصله شناسایی سرنخ‌ها و شگرد سارقین در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد اعضای این باند در ابتدا خودروهای تصادفی و سوخته را در نقاط مختلف کشور خریداری کرده و پس از انتقال آن‌ها به ۲ گاراژ در مناطق حاشیه‌ای شهر قم، با سرقت خودروی مشابه از اسناد و مدارک خودروهای خریداری‌شده سوءاستفاده می‌کردند.

وی اضافه کرد: سارقان با جابجایی و تغییر اصالت و ارکان اساسی خودرو از قبیل تغییر شاسی و موتور و پلاک، آن‌ها را به‌عنوان خودروهای سالم می‌فروختند.

صنعتگر ادامه داد: با توجه به شگرد خاص متهمان که به روش سند نمره کردن شهرت دارد، شناسایی و دستگیری آنان امری پیچیده بوده که با صدور دستور قضایی و عملیات غافلگیرانه ماموران پلیس آگاهی قم، سه نفر از متهمان بازداشت و تعداد زیادی خودروی تصادفی و قطعات خودروهای مسروقه و تعدادی خودروی سرقتی با پلاک جعلی کشف شد.

به گفته وی، مالکان ۲۰ دستگاه از خودروهای مسروقه شناسایی و خودروها تحویل آن‌ها شده و تحقیقات برای شناسایی سایر مالکان و مالباخته‌ها ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی‌شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی و بازداشت سایر متهمان و افراد مرتبط با پرونده ادامه دارد.

دادیار رسیدگی‌ کننده به این پرونده تاکید کرد: کسانی که قصد دست‌درازی به اموال مردم را دارند باید بدانند برخورد قاطع قضایی در انتظار آنان است./

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.