نوامبر 29, 2022
ان بی سی نیوز: موج دوم کرونا می‌تواند بیمارستان‌های آمریکا را تعطیل کند

ان بی سی نیوز: موج دوم کرونا می‌تواند بیمارستان‌های آمریکا را تعطیل کند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، شبکه ای بی سی نیوز بامداد یکشنبه در گزارشی با عنوان ” موج دوم کرونا می‌تواند شکاف در سیستم بیمارستان‌های آمریکا را تبدیل به زلزله کند” به وضعیت وخیم بیمارستان‌ها در این کشور به دنبال افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا پرداخت.

این شبکه خبری افزود، موج دوم ویروس کرونا در پاییز و زمستان می‌تواند برای آمریکا فاجعه بار باشد و علاوه بر بیماران پزشکان نیز از این بابت نگران هستند.

بیمارستان “الناهال” یکی از بیش از ۱۰۰ مرکز درمانی بزرگ در آمریکا است که آسیب پذیرترین بیماران در آنجا درمان می‌شوند.

یک مسئول بیمارستان الناهال به ای بی سی نیوز گفت: این بیمارستان در معرض خطر بسته شدن است، این یک فاجعه بهداشت عمومی برای جامعه خواهد بود.

“بت فلدپوش” معاون ارشد سیاست و حمایت از بیمارستان‌های ضروری آمریکا می‌گوید: ما می‌دانیم قشرهایی که آسیب پذیر هستند، بیشتر تحت تأثیر همه گیری کرونا قرار گرفته‌اند.

طبق اعلام انجمن بیمارستان‌های آمریکا، در پایان سال ۲۰۲۰ بیمارستان‌های سراسر این کشور حدود ۳۰۰ میلیارد دلار ضرر می‌کنند. اما برای مراکز مهم پزشکی مانند بیمارستان‌های  دانشگاهی در نیوآرک ضربه مالی موج دوم کرونا ویرانگر خواهد بود.

از زمان شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون بیش از هفت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و تعداد جانباختگان نیز ۲۰۸ هزار و ۶۳۵ نفر گزارش می‌شود.

شمار بهبودیافتگان به بیش از چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است.

با ورود به فصل پاییز و جدی تر شدن تهدیدات کرونا، سازمان جهانی بهداشت روز شنبه هشدار داد که مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کووید –۱۹ در جهان ممکن است به ۲ میلیون نفر برسد پیش از آنکه واکسیناسیون موفقیت‌آمیزی برای آن تولید شود.

این سازمان در عین حال اعلام کرد حتی احتمال دارد بدون اقدام متمرکز برای مهار این بیماری، موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری از این رقم نیز فراتر رود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *