اکتبر 5, 2022

اولین بار بود که فرعون مصر?

[ad_1]

قابل توجهی وجود دارد سردرگمی در میان دانشمندان به عنوان کسی که اولین فرعون مصر بود که حکومت بیش از همه مصر از سرمایه خود را در ممفیس. با توجه به پادشاهان لیست ساخته شده یک هزار سال بعد از زمان خود نام او مردان Meni یا منا. دلیل استفاده از انواع حروف صدادار است چرا که در مصر نوشتن حروف صدادار نوشته شده است (به عنوان در زمان در عربی) و این را می شود حدس زد. این مورخ یونانی Mantheo از 200 سال قبل از میلاد بود که شناخته شده برای توسعه دقیق تاریخی و سوابق او را به نام Yandel در یونانی. که محبوب ترین راه منه ذکر شده است در ادبیات مدرن. این فرعون افسانه ای شاه که آمد از شهر Tinis در مصر بالا گرفت و بیش از کاهش مصر (شمال) توسط نیروی. او سپس به اولین پادشاه بر کل کشور و تاسیس یک پایتخت جدید برای کشور مصر – Memphis, تنها جایی که این دو کشور هم مرز در هر یک از دیگر. با توجه به باستان شناسی قدمت این بود که در حدود 3200 سال قبل از میلاد. برای هزاران سال, پادشاه Yandel تصور می شد برای اولین بار پادشاه مصر. مصر باستان پرونده به وضوح شناسایی او به عنوان اولین پادشاه از اولین سلسله.

اما پس از آن مقدار دیگری کشف شده توسط باستان شناسان یافته است که منجر به برخی از سردرگمی است. در آخرین دهه از 1900s قدیمی مقبره سلطنتی در Abydos شد دوباره کاوش های باستان شناسی. دو مهر برداشت شد از مقبره دن و Qaa پنجم و هشتم حاکم از اولین سلسله. موتیف شد یک خط از پادشاهان در سفارش های پی در پی و هر دو به حال Narmer به عنوان بنیانگذار اولین سلسله. این رکورد باید معتبر یکی پس از آن می آید از یک زمان بسیار قبل از Menthos یا حتی پادشاهان لیست. بیشتر از همه آن آماده شد بازماندگان از Narmer خود را. برخی از محققان فرض است که Yandel و Narmer ممکن است همان فرد است. بود این واقعا ؟ این موضوع نیاز به بیشتر پرس و جو. مهر برداشت از دن و Qaa توصیف پادشاهان از اولین سلسله با عنوان:

Narmer,

قلب,

Djer,

Djet,

دن

بنابراین روشن است که Aha بود پسر و جانشین Narmer. پادشاه قلب, از سوی دیگر اولین فرعون ساخته شده است که آثار ماده بیش از کل کشور و بزرگ خود را آرامگاه ساخت و ساز (با دفن نگهدارنده برای اولین بار) در ابعاد که تا کنون تحت الشعاع قرار پیشینیان خود از جمله Narmer پدرش. او همچنین در سمت چپ نوشته شده و علامت آن را به عنوان نام “منه” نوشته شده است در کنار او عادی نام در یک مناسبت است. این در یک بار نشان می دهد که او همان است که پادشاه منه (یا یونانی آن فرم Yandel). بنابراین شواهد موجود نشان می دهد که آن را Aha و Yandel که یک و همان شخص و نه Narmer و Yandel.

سردرگمی ممکن است بوجود آمده اند در تفسیر سوابق تاریخی چون هر دو Narmer (همچنین شناخته شده به عنوان محبوب the scorpion King) و Yandel با هم متحد بالا و پایین. اعتبار وحدت را به Narmer به عنوان پدر و این در واقع پشتیبانی بعد باستان شناسی پیدا کردن -Narmer پالت. Yandel یا Aha, از سوی دیگر اولین پادشاه به ساخت آثار قابل توجهی در مصر و ممکن است در نظر گرفته شده توسط بسیاری به عنوان نخستین فرعون مصر در نتیجه منجر به سردرگمی است.

Narmer را در پالت های موجود در معبد Hierakonpolis نشان می دهد که پشت سر پادشاه است او صندل حامل یک شخص احتمالا پسر خود را که شناسایی شده توسط یک روزت (هفت petalled تکیه) الهی یا سلطنتی آرم. این پسر به احتمال زیاد افسانه ای Yandel که همراه Narmer در فتوحات. هر دو ممکن است حکومت نقاط مختلف مصر با هم برای یک دوره پس از فتح با Yandel با تمرکز بیشتر بر روی ساخت یک پایتخت جدید در ممفیس. بنابراین می توان نتیجه گرفت که Narmer شد, اولین پادشاه ایران مصر و پسرش Yandel اولین پادشاه است که حکومت بیش از همه مصر از ممفیس. پس از استقرار حکومت سلطنتی در مصر روستاهای مصر تبدیل شد و از اعضای آزادانه سازمان یافته جامعه ای است که در آن مختار سر دسته و بازرگانان برگزار مهم ترین نقش را به یکی تحت کنترل متمرکز از یک امپراتوری پادشاه.

پادشاهان لیست بعد از آن سلسله به نظر می رسد که تمرکز بر روی فهرست پادشاهان ممفیس و در نتیجه به درستی ذکر شده Yandel به عنوان اولین پادشاه به حکومت از آن سرمایه نادیده گرفتن پدر که تحت تاثیر وحدت. دومین سلسله از مصر تا به حال ریشه های مختلف از یکی از اولین. وقتی که آنها آمدند به قدرت آنها جایگزین شاهین نماد اولین سلسله با نماد یک سگ. Nikator Narmer خود را نمی خواهد اما خود را نادیده جد در حال توسعه خود را در فهرست پادشاهان و ذکر شده Narmer به عنوان اولین پادشاه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.