آگوست 9, 2022
ایدرو ۴۲ هزار میلیارد تومان طرح در مناطق محروم کشور در دست اجرا دارد

ایدرو ۴۲ هزار میلیارد تومان طرح در مناطق محروم کشور در دست اجرا دارد

[ad_1]

«محمد نوری‌امیری» روز یکشنبه در حاشیه نصب سازه برج تقطیر نخستین زیست پالایشگاه کشور در کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، پیشرفت فیزیکی این تعداد طرح را بین ۲۰ تا ۶۰ درصد عنوان کرد و افزود: در برخی از استان‌ها از جمله کرمانشاه و سیستان و بلوچستان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها بالا است.

وی، میزان اشتغالزایی این تعداد طرح را در مجموع ۱۳ هزار نفر اعلام کرد و گفت: بیشتر اشتغالزایی این طرح‌ها برای متخصصان کشور است.

وی در مورد منابع سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح‌ها نیز گفت: بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری از محل منابع داخلی سازمان ایدرو، بخشی از محل منابع عمومی دولت و بخشی نیز از محل تسهیلات بانکی تامین شده است.

۲ پروژه سهم کرمانشاه

معاون نوسازی و بهره‌برداری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در ادامه سخنانش سهم کرمانشاه از این ۲۳ پروژه را ۲ مورد اعلام کرد و گفت: پروژه بیواتانول (الکل سوختی) و پروژه بیوایمپلنت ۲ پروژه در دست اجرای این سازمان در این استان است که عملیات اجرایی هر ۲ در دهه فجر امسال به پایان می‌رسد.

نوری‌ امیری با بیان اینکه این ۲ پروژه از محل مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب در استان کرمانشاه اجرا می‌شود، افزود: باتوجه به مرزی بودن استان کرمانشاه و فعالیت ۲ مرز رسمی در استان امکان صادرات محصولات تولیدی این طرح‌ها پس از بهره‌برداری وجود دارد اما باتوجه به نیاز کشور به این محصولات فعلا برنامه ما تامین نیازهای داخل کشور است.

وی اظهارداشت: بیواتانول سوختی یک محصول پاک و سازگار با محیط‌زیست است که به جای افزودنی‌های شیمیایی اکتان افزای بنزین برای تولید بنزین با کیفیت و کم ‌آلاینده به کار می‌رود و برای اولین بار در کشور زیست پالایشگاه تولید آن در حال احداث است.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه اکنون وزارت نفت به محصول بیواتانول برای افزودنی‌های داخل بنزین نیاز دارد تلاش ما تامین این محصول برای تامین نیاز داخل کشور است.

به گفته او، با بهره‌برداری از این پروژه برای ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و برای ۶۰۰ نفر هم اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

پیشرفت ۷۵درصدی پروژه بیواتانول

وی تصریح کرد: پالایشگاه کرمانشاه اولین پالایشگاه کشور است که این محصول را تولید می‌کند و برای تامین نیازهای کشور باید حداقل ۱۰ پالایشگاه از این نوع بسازیم تا نیاز بخشی از کشور را پوشش دهد.

وی پروژه بیواتانول کرمانشاه الان با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است، گفت: این پروژه دهه فجر به اتمام می رسد و عملیات تست گرم و سرد آن از ابتدای سال بعد آغاز و بعد از چهار ماه از سال کاملا به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: برای ساخت این پالایشگاه ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران انجام شده است.

وی با بیان اینکه در این پالایشگاه ۲ نوع محصول تولید می‌شود، گفت: ۲ محصول عمده که اتانول سوختی با ظرفیت حدود ۶۶ میلیون لیتر در سال و کنجاله تخمیری برای خوراک دام و سایر احشام به میزان ۶۶ میلیون کیلوگرم در سال تولید می‌شود.

سرمایه گذاری ۳۲ملیون یورویی در بیوایمپلنت

معاون نوسازی و بهره‌برداری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در ادامه به پروژه بیوایمپلنت نیز به عنوان دومین پروژه در دست اجرا در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این پروژه هم با سرمایه‌گذاری معادل ۳۲ میلیون یورو تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

نوری امیری با اشاره به اینکه در واحد بیوایمپلنت پروتزهای طبیعی با فناوری بالا به منظور تامین نیازهای داخل کشور تولید می‌شود، افزود: مراحل اجرای این پروژه تمام شده تا پایان سال هم تاییدیه دانش فنی آن را اخذ می‌کنیم.

سازه برج تقطیر تمام ایرانی نخستین زیست پالایشگاه کشور در کرمانشاه به وزن ۶۰ تن و ارتفاع ۵۰ متر به عنوان قلب این پالایشگاه روز یکشنبه با حضور معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس واقع در شهرک صنعتی بیستون نصب شد.

اکنون در استان کرمانشاه بیش از هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰هزار نفر اشتغالزایی فعال است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.