دسامبر 2, 2022
ایران در مسئله فلسطین ثابت قدم مانده است

ایران در مسئله فلسطین ثابت قدم مانده است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا شیخ ماهر حمود روز پنجشنبه در اولین روز از سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی طی یک پیام ویدیویی گفت: طی ۴۱ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، ایران توانسته وارد میدان جهاد شود، به شکلی که هیچ کسی وارد آن نشد. ایران اسلامی در مورد مسأله فلسطین ثابت قدم ماند به طوری که هیچ کس ثابت نماند؛ هم در سطح تعداد سالیان و هم به جهت کیفیت. این اصل موضوع است و باید همیشه بر آن تأکید کنیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران که امام خمینی(ره) آن را تأسیس نمود و رهبر معظم انقلاب آیت‌الله سید علی خامنه‌ای هوشیارانه، با بصیرت واضح و با اراده آن را اداره می‌کند، ثابت قدم در این خط حرکت می‌نماید. امروز تنها جمهوری اسلامی ایران و نهادهای آن در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده و اجازه نمی‌دهند، جنایات خود را آزادانه پیش ببرد. در این زمان بر ما واجب است که بخشی از نهادهای این کشور بزرگ باشیم تا این‌که خدا امر محتومی را که تقدیر کرده به سرانجام برساند.

ماهر حمود ادامه داد: ما امروز در برابر بلایا و مصائب قرار داریم و امتحان می‌شویم که کمترین و پایین‌ترین سطح این امتحانات بیماری همه‌گیر کرونا یا کووید ۱۹ است. با وجود این ‌که این بیماری بسیار بی رحم است و از طرف ما نیازمند پیشگیری و تدبیر است ولی باید بدانیم درگیری‌هایی که در برابر آمریکا و اسرائیل و کسانی که با آن‌ها همکاری می‌کنند، خطر بزرگتری است که همیشگی می‌باشد.

وی افزود: بنده به تجدیدقوا در برابر دشمن صهیونستی دعوت می‌کنم و این‌که آن‌ها را ناچیز بشمارید و آمریکایی که پشت آنان است و عرب‌های خائنی که همراه رژیم صهیونیستی هستند و اشخاص ضعیف النفسی که با هم گروه بزرگی را تشکیل می‌دهند. این گروه بزرگ در برابر عظمت و اراده‌ای که به خداوند و یقین متکی است، ناچیز است. برادران عزیز باور کنید که این‌ها چیزی نیستند؛ به شرط این‌که ضعف نشان ندهیم و تردید نداشته باشیم و فکر نکنیم که اهل باطل در بیان خود تواناتر هستند.

وی افزود: این کنفرانس گرچه در فضای مجازی است، ان شاء الله نقش بزرگی دارد. کرونا را با وجود قربانیان زیاد شکست دادیم و اسرائیل را چندین بار در غزه و چندین بار در لبنان شکست دادیم و افسانه برتری آمریکا در سوریه و یمن و عراق به نوعی درهم پیچیده شد، پس نباید در برابر این دشمن ضعیف شویم.

ماهر حمود با اشاره به ضرورت وحدت میان مسلمانان جهان گفت: حقیقت این است که همچنان رنج می‌بریم و احساس می‌کنیم که در بسیاری از مراحل و مواضع در برابر متعصبان وجاهلان و تندروها ضعیف هستیم؛ چه اهل سنت و  چه شیعه. آری، دانشمندان ما در اینجا و آنجا گاهی از گفتن حرف حق در زمینه موضوع فقهی که هیچ شک و شبهه‌ای ندارد خودداری می‌کنند؛ ولی طرفداران نزدیک خود را بر توده گسترده جهان اسلام ترجیح می‌دهند.

این متفکر جهان اسلام گفت: این نکته‌ای است که امیدوارم به سرعت پشت سر گذاشته شود تا در برابر متعصبان و جاهلان ضعیف نمانیم و دانشمندان به صورت واقعی رهبر این مسیر باشند، همه چیز را بگویند و در برابر متعصبان و واپسگرایان در صفوف خودشان بایستند تا همگی رو به جلو حرکت کنیم. آری متعصبان در اینجا و آنجا حضور دارند و همچنین واپسگرایان و جاهلان حمایت‌های بیشماری از سازمان‌های استکباری و هم‌پیمانانشان و از کسانی که بخشی از توطئه‌هایشان به شمار می‌روند کسب می‌کنند ولی لازم است معتقد باشیم که آن‌ها مال و حمایت‌های سیاسی و رسانه‌ای گسترده را در کنار خود دارند و ما خداوند را در کنار خود داریم.

نقش مسلمانان چین در مهار کرونا

نبیل ما ژونگ‌پینگ دبیرکل انجمن اسلامی چین در پیام ویدیوئی به کنفرانس وحدت اسلامی گفت: سال ۲۰۲۰ سال عجیبی در تاریخ بشر است. همه‌گیری کووید-۱۹ تمام بشریت را به بوته آزمایشی سخت گذارده است. چین نخستین کشوری بود که در معرض آزمون همه‌گیری قرار گرفت و نخستین کشوری هم بود که این همه‌گیری را مهار کرد. به منظور پیشگیری و مهار همه‌گیری چین دست به اقدامی ملی زد و هیچ کس تماشاگر نبود و تلاش جمعی آحاد مردم را در پی داشت. تلاش‌های خطیر مسلمانان چین نیز یکی از عوامل مهم موفقیت در پیشگیری و مهار همه‌گیری در چین محسوب می‌شود.

وی افزود: انجمن اسلامی چین نیروهای مسلمان مبارزه با همه‌گیری را از سراسر کشور بسیج کرد. تصمیمات و اقدامات دولت مرکزی در پیشگیری و مهار همه‌گیری خیلی زود توسط مسلمانان سراسر کشور مورد پذیرش قرار گرفت. مساجد موقتاً بسته‌ شد، هرگونه تجمع یا اجرای مناسک دینی به طور موقت معلق گردید و مسلمانان در خانه به عبادت و نماز می‌ایستند. مساجد و متولیان آن‌ها به صورت فعال به نشر و ترویج اطلاعات مربوط به مبارزه با همه‌گیری مانند استفاده از ماسک، شست وشوی مداوم دست‌ها، ضدعفونی مرتب و منع تجمعات مشغول هستند و مردم را برای اجرای اقدامات پیشگیرانه و مهار همه‌گیری بسیج می‌کنند.

دبیرکل انجمن اسلامی چین تأکید کرد: در مدت کوتاهی پس از آنکه انجمن اسلامی در چهارم فوریه پیشنهاد وحدت قلوب و همیاری را صادر کرد، اعانات محافل و جوامع اسلامی اعم از کمک‌های میلیون یوآنی یا چند ده یوآنی برای کمک به شهر ووهان که با بیماری دست به گریبان بود یکی پس از دیگری از راه رسید. این کمک‌ها توسط نهادهای اسلامی، مساجد، رسانه‌های اسلامی، رستوران‌های حلال و مسلمانان عادی از طریق حواله‌های بانکی و سایر مسیرهای تراکنش‌ اهدا گردید. طبق آمار در حال تکمیل، انجمن‌ اسلامی با دریافت کمک ها در تمام سطوح و از سرتاسر کشور اعم از نقدی، کالایی و مادی مبلغی معادل ۱۲۰ میلیون یوآن جمع‌آوری کرده است.

ژونگ‌پینگ افزود: اشتیاق و وجدان آگاه مسلمانان برای نیکوکاری و اهدای پول و کالا بسیار قابل توجه است. بسیاری بر این باورند که مسلمانان چین گروهی از انسان‌های نیک هستند که به سرزمین مادری خود عشق می‌ورزند و سرشار از حس شفقت هستند و هرگاه کشورشان با بلیه‌ای روبرو می‌شود دست یاری به سوی دیگران دراز کرده‌اند و ثروت خود را سخاوتمندانه در طبق اخلاص گذاشته‌اند. متمول نیستند اما مملو از حس مهربانی و میهن‌دوستی‌اند که نتیجه تربیت دینی آن‌هاست. بسیاری بی‌نام کمک می‌کنند.

وی اضافه کرد: همه‌گیری کووید-۱۹ بار دیگر به جهانیان هشدار داد که بشر در جامعه‌ای با آینده ای مشترک زیست می‌کند، که هیچ فرد یا کشوری نمی‌تواند دست تنها با بلایای بزرگ و بحران‌ها رو در رو شود، و این‌که وحدت و همکاری مسیر صحیح پیش روی جهانیان است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *