آگوست 9, 2022
ایران ۵۰۰ جلد قرآن کریم به مسلمانان بلغارستان اهدا کرد

ایران ۵۰۰ جلد قرآن کریم به مسلمانان بلغارستان اهدا کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در بلغارستان، «سیدمحمد جواد رسولی» در این نشست که «حمیدرضا آزادی» رایزن فرهنگی ایران نیز حضور داشت با اهدای ۵۰۰ جلد قرآن کریم اهدایی سفارت کشورمان به مسلمانان بلغارستان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه عید سعید قربان را به مفتی اعظم و مسلمانان بلغارستان تبریک گفت.

سفیر ایران در این ملاقات گفت: با توجه به محدودیت های ایجاد شده و تعطیلی مراسم حج در سال جاری همه ما باید سعی کنیم شعائر مرتبط با حج را زنده نگه داریم و فلسفه اصلی حج را که در آن همه مسلمانان از اقصی نقاط جهان دور هم جمع می شوند و ضمن برگزاری با شکوه و عظمت مناسک حج ابراهیمی به تبادل نظر در خصوص مسائل مهم دنیا و مشکلات جهان اسلام می پردازند، برای مردم تبیین کنیم.

 رسولی در ادامه افزود: در مقطع حساسی از تاریخ قرار داریم که آمریکا و رژیم صهیونیستی قصد دارند با اجرای طرح “معامله قرن” و الحاق بخش دیگری از کرانه باختری به رژیم جعلی اسرائیل، همه سرزمین مسلمانان را ببلعند، اما به فضل الهی و با مجاهدت مسلمانان و طبق وعده الهی خداوند متعال اجازه این اتفاق را نخواهد داد. در این شرایط وظیفه همه ما است که فریاد ملت مظلوم فلسطین را به گوش جهانیان برسانیم.

سفیر ایران با اشاره به اعتراف صریح مقامات آمریکایی در بوجود آوردن داعش و تجهیز آنها به همه امکانات و تامین هزینه انها از سوی برخی از کشورها افزود: هدف اصلی آنها ارائه چهره خشن و ایجاد تنفر از اسلام و قرار دادن مسلمانان در برابر یکدیگر بود. آنان با قرار دادن شیعه در مقابل سنی و سپس اعراب در مقابل ایران و به راه انداختن موضوع موهوم ایران هراسی توجه مسلمانان از رژیم صهیونیستی را به سمت ایران جلب کرده و مسلمانان را مشغول مسائل داخلی کردند.

وی اضافه کرد: موضوع اصلی که رژیم صهیونیستی است به حاشیه رانده شده و این رژیم جعلی سعی در بلعیدن سرزمین های مسلمانان دارد و متاسفانه برخی از مسئولین کشورهای اسلامی نیز مدعی شدند که دشمن درجه یک ما امروز اسرائیل نیست، بلکه ایران است! فلسفه حج در واقع  تقویت وحدت و همبستگی میان مسلمانان برای مقابله با توطئه های دشمنان است. امروز بر همه ما فرض است که با روشنگری، تلاش همه مسلمانان و یاری خداوند متعال این توطئه های را بشناسیم و خنثی کنیم.

مفتی اعظم بلغارستان نیز در این نشست ضمن تبریک متقابل عید سعید قربان و تأیید مطالب مطروحه از سوی سفیر کشورمان از اهدای ۵۰۰ جلد مصحف شریف قرآن کریم از سوی سفارت ایران قدردانی کرد و از قصد مفتی برای توزیع آنها در میان نوجوانانی که دوره های آموزش قرآن را سپری می کنند، خبر داد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.