دسامبر 2, 2022
بارش باران کشاورزان خلخالی را خوشحال کرد

بارش باران کشاورزان خلخالی را خوشحال کرد

[ad_1]

رییس اداره هواشناسی خلخال روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از ورود سامانه سرد و بارشی به این منطقه و بارش باران در خلخال و مناطق تابعه این شهرستان خبرداد و افزود: بیش از هفت میلیمتر باران در این منطقه باریده است.

وی با بیان اینکه آخرین بارش باران در خلخال در روز ۱۵ مهرماه امسال با ۱.۴ میلی‌متر ثبت شده و از این روز تا بامداد امروز هیچ گونه بارندگی در این شهرستان نبوده ، اظهارداشت: در حالی که نیمه اول آبان سال گذشته ۱۵.۶ میلیمتر باران در این شهر باریده ، میزان بارندگی در ۱۵ روز نخست آبان امسال صفر بوده است.

وی از ادامه بارندگی باران تا عصر روز فردا یکشنبه خبرداد و گفت: پس از قطع بارندگی به مدت ۲ روز در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری با ورود موج جدید بارشی به منطقه بارش‌های باران از بامداد روز چهارشنبه این هفته در خلخال مجددا آغاز می‌شود.

توقف ۳۲ روزه بارندگی در خلخال ، خشکسالی و تداوم هوای گرم و خشک همراه با وزش باد گرم در آبان ماه امسال و با توجه به ریزش برگ درختان و انباشت آن در باغ‌های منطقه موجب بروز حوادث مختلف آتش‌سوزی در باغ‌های میوه شده است.

آخرین مورد حادثه آتش‌سوزی در باغ‌های حوالی پارک جنگلی اللرباغی خلخال عصر روز گذشته (جمعه) با تلاش ماموران آتش‌نشانی شهرداری مهار شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *