نوامبر 27, 2022
بارش برف در استان قزوین آغاز شد

بارش برف در استان قزوین آغاز شد

[ad_1]

جواد حق‌لطفی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش سومین برف زمستانی استان هم اکنون در شهرهای معلم کلایه و رازمیان در بخش رودبار الموت شرقی و غربی و گردنه‌های قسطین لار و بهرام‌آباد آغاز شده است.

وی ادامه داد: همزمان با آغاز بارش برف ۲ تیم راهداری به همراه ۱۰ دستگاه ماشین آلات سنگین برف‌روبی و نمک پاشی به همراه ۲۱ راهدار به مناطقی که بارش برف در آنها جریان دارند، اعزام شدند.

این مسوول راهداری خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت جوی و ادامه بارش‌ها تا اواخر وقت فردا /شنبه/ نیروهای اعزامی آماده عملیات نمک‌پاشی و برف روبی در مناطق کوهستانی هستند.

حق لطفی ضمن اشاره به مردم جهت پرهیز از سفرهای غیرضروری در این موقع از سال، تصریح کرد: شهروندان در صورت سفر به مناطق کوهستانی و برف گیر، قبل از سفر از ایمن بودن خودرو خود به لحاظ فنی اطمینان حاصل کرده و تجهیزات سفر از جمله توشه غذایی، لباس گرم و زنجیر چرخ نیز به همراه داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین یادآور شد: سامانه شبانه‌روزی ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها آماده پاسخگویی در خصوص آخرین وضعیت جاده‌ها و همچنین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های ارتباطی به شهروندان خواهد بود.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.  
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *