سپتامبر 25, 2022
بحران کرونا ، وضعیت اروپا به مرحله بسیار نگران‌کننده رسید

بحران کرونا ، وضعیت اروپا به مرحله بسیار نگران‌کننده رسید

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، خبرگزاری فرانسه گفت ، وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشورهای اروپایی به حدی رسیده که در بریتانیا ممنوعیت‌هایی برای برگزاری تجمع وضع شده است. همچنین همزمان با آغاز ممنوعیت عبور و مرور شبانه در برخی شهرهای فرانسه، محدودیت‌هایی نیز در کشورهای شرق اروپا در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به بسته شدن مدارس در لهستان اشاره کرد.

میزان شیوع ویروس کرونا در هفته جاری در اروپا نسبت به هفته پیش ۴۴ درصد افزایش داشته است که این رقم، میزان گستردگی شیوع این ویروس در این قاره را نشان می‌دهد.

رادیو فرانسه گفت: در حالی که در بریتانیا تاکنون کرونا جان بیش از چهل و سه هزار نفر را گرفته، فقط در روز جمعه از شناسایی حدود پانزده هزار مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. دولت لندن اعلام کرد که در سرزمین انگلستان با ۵۵ میلیون جمعیت، تجمع بیش از شش نفر ممنوع است.

در آلمان نیز طی بیست و چهار ساعت گذشته، رکورد جدیدی از شیوع ویروس کرونا به ثبت رسید و دولت نزدیک به هشت هزار مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی کرد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز شنبه به طور رسمی از شهروندان این کشور خواست که روابط اجتماعی خود را محدود کنند. او گفت درباره چگونگی برگزاری جشن‌های نوئل نیز در روزهای آینده تصمیم‌گیری خواهد شد.

در جمهوری چک نیز آمار ابتلا و قربانی شدن مردم این کشور بر اثر کرونا افزایش یافته است.دولت پراگ از ارتش این کشور خواست که یک بیمارستان صحرایی با ۵۰۰ تخت در خارج از پایتخت بسازد. در این کشور ۱۰.۷ میلیون نفری، تاکنون نزدیک به ۱۳۰۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین در ایتالیا، کشوری که در بهار گذشته اولین قربانیان کرونا در اروپا را داشت، آمار ابتلای روزانه به این ویروس رکورد زده است. روز جمعه دولت رم اعلام کرد که فقط طی یک شبانه‌روز بیش از ده هزار نفر به این ویروس آلوده شدند.

در بلژیک نیز ممنوعیت عبور و مرور شبانه وضع شده و کافه‌ها و رستوران‌ها دست‌کم به مدت یک ماه بسته شده است. بلژیک نیز بیشترین آمار قربانیان را در موج اول این بیماری نسبت به جمعیت خود در جهان داشت.

با این حال، خبرگزاری فرانسه اضافه کرده که شیوع کرونا در کشورهای آمریکای لاتین، خاورمیانه و آسیا نسبتا کاهش داشته است. به طوری که اسرائیل خود را برای لغو برخی از محدودیت‌های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا آماده می‌کند.

همچنین خبر امیدوارکننده دیگر این است که دو آزمایشگاه‌ آمریکایی اعلام کرده‌اند که می‌توانند در ماه نوامبر درخواست صدور مجوز برای واکسن خود را به مقام‌های بهداشتی این کشور ارائه کنند. در صورت محقق شدن این پیش‌بینی، این سریع‌ترین روند ساخت واکسن در جهان به شمار می‌رود.

آمریکا در میان کشورهای جهان دارای بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کروناست و پس از این کشور، کشورهای برزیل و هند بیشترین آمار قربانیان را دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.