نوامبر 26, 2022
برخی فرهنگ های نادرست ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند اصلاح است

برخی فرهنگ های نادرست ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند اصلاح است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، احد جمالی روز سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با موضوع هفته ازدواج،  اظهار داشت: لازم است که بهره گیری بیشتری از فرهنگ غنی اسلامی – ایرانی در آیین های ازدواج زوج های جوان در این استان شود. 

وی افزود: متولیان امر و نهادهای فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برای تحقق چنین اقدامی و نهادینه شدن روزافزون این فرهنگ مهم همت و  تلاش جدی تری کنند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شیوع بیماری کرونا فرصتی مناسب برای برگزاری بدون تشریفات  و تجملات آیین های ازدواج زوج های جوان در این استان است. 

جمالی عنوان کرد: پرهیز از تجمع، رعایت مسائل بهداشتی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش از سوی افراد  شرکت کننده در آیین های ازدواج زوج های جوان در کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شیوع بیماری کرونا ضروری است. 

وی ابراز داشت: نشست هایی با حضور مدیران بانک های عامل و مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای ارائه سازوکارهای لازم در مورد   رفع مشکل ضمانت تسهیلات ازدواج زوج های جوان این استان به زودی تشکیل شود. 

جمالی گفت: ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) بهترین الگو، اسوه و سرمشق برای مسلمانان و به ویژه شیعیان است که باید  استفاده بهینه تری از آن کرد. 

وی اظهار داشت: مهارت های زندگی باید بیش از پیش به نسل جوان کهگیلویه و بویراحمد آموزش داده شود تا پس از ازدواج و تشکیل  زندگی مشترک کمتر دچار مشکلات خانوادگی شوند. 

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آیین های ازدواج بخش عمده ای از زوج های جوان در این  استان تا حدودی با معیارهای اسلامی فاصله دارد در حالی که می توانند از ازدواج معنوی، ساده و آسان حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) به نحو مطلوب الگو بگیرند. 

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی اظهار داشت: امروزه با توجه به گسترش تهاجم فرهنگی دشمنان علیه ارزش های دینی به ویژه در  فضای مجازی باید در تمامی زمینه ها از جمله ازدواج، خانواده و تربیت فرزندان از ائمه اطهار (ع) الگوگیری بیشتری کرد. 

وی افزود: وظایف دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در مورد اجرای برنامه های هفته ازدواج امسال مشخص و اعلام شود. 

حجت الاسلام میرمحمدی بیان کرد: عملکرد نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد در هفته ازدواج امسال رصد، بررسی و ارزیابی و برترین ها  نیز تجلیل شوند. 

اول ذیحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) است.  

همه ساله از اول تا هفتم ماه ذیحجه به نام هفته ازدواج نامگذاری شده که امسال مصادف با یک تا هفت مردادماه است.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *