نوامبر 29, 2020
بزرگترین طرح گردشگری و آبزی‌پروری استان اردبیل در خلخال اجرا می‌شود

بزرگترین طرح گردشگری و آبزی‌پروری استان اردبیل در خلخال اجرا می‌شود

به گزارش ایرنا ، نادر فلاحی روز شنبه در بازدید از عملیات اجرایی پروژه مشترک گردشگری و آبزی‌پروری تفرجگاه اندبیل خلخال افزود: اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان در سال جهش تولید از هر گونه طرح‌های منجر به تولید و اشتغال استان بصورت جدی حمایت می‌کند.

او با اعلام حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری استان اردبیل و تلاش برای دستیابی به اهداف شعار امسال جهش تولید و رونق اشتغال در بخش گردشگری استان اردبیل گفت: هر سرمایه‌گذاری که تمایل به احداث هتل‌های چهار و پنج‌ستاره و نیز پروژه‌ها و مجتمع‌های شاخص گردشگری در استان داشته باشد، تسهیلات و اعتبارات ویژه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی بیان‌کرد:‌ استان اردبیل بویژه منطقه خلخال در جنوب این استان قابلیت‌های بسیار بالایی در بخش گردشگری داشته و در زمینه توسعه زیرساخت‌های در این حوزه اقدامات شاخصی انجام شده و نیازمند تبلیغ و معرفی  بیشتر این اقدامات و زیرساخت‌ها در سطح ملی و بین‌المللی است که انتظار می‌رود در این زمینه تشکل‌های گردشگری غیردولتی مردم‌نهاد همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

فلاحی از برنامه‌ریزی برای تحقق شعار اردبیل ۱۴۰۰ بر قله گردشگری کشور خبر داد و گفت:‌ در راستای دستیابی اردبیل به سهم خود در حوزه گردشگری هدف‌گذاری‌های اساسی انجام شده و برنامه‌های مختلفی در دست اجراست تا بتوانیم شاهد تحقق این شعار در موعد مقرر باشیم.

وی اظهارداشت: طرح مشترک گردشگری و آبزی‌پروری اندبیل خلخال شامل برگترین طرح تولید و پرورش ماهیان سردآبی و ۲ طرح بزرگ خدمات گردشگری است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ۲ فاز در مدت ۲ سال اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خلخال باید به عنوان متولی این طرح در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی برای تسریع در امور اداری و عملیات اجرایی این پروژه و همچنین رفع موانع با تمام توان تلاش کند.

مجید جعفرزاده ، سرمایه‌گذار و مجری طرح گردشگری اندبیل نیز گفت: فاز اول این طرح شامل پروژه بزرگ آبزی‌پروری با پیش‌بینی ایجاد دریاچه مصنوعی برای ماهیگیری با قلاب گردشگران و چند استخر پرورش و تکثیر ماهیان سردابی است.

وی افزود: همچنین احداث اقامتگاه‌های موقت و دایم گردشگران ، فروشگاه صنایع دستی ، آلاچیق ، فضای بازی کودکان ، محل سوارکاری ، رستوران ، موزه ، آبشار مصنوعی ، فضای سبز و سایر امکانات مورد نیاز گردشگران است که با ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع با پیش‌بینی ایجاد ۲۵ فرصت شغلی پایدار هم‌اکنون در حال اجرا است.

او اظهارداشت: فاز دوم طرح گردشگری اندبیل نیز شامل احداث دهکده توریستی با تمام امکانات رفاهی موردنیاز گردشگران در سطح ۱۵ هکتار زمین و با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال و ایجاد ۵۰ شغل جدید در سال در آینده راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: علاوه بر استفاده از مصالح بومی و سازگار با طبیعت منطقه برای احداث سازه‌های طرح از انرژی‌های موجود منطقه از جمله انرژی آب ، باد و خورشید برای تامین انرژی مورد نیاز طرح استفاده خواهد شد.

تفرجگاه و چشمه پرآب اندبیل در هفت کیلومتری خلخال و ۶ کیلومتری روستای هدف گردشگری اندبیل خلخال واقع شده و با برخورداری از جنگل‌های درختان نادر قد کوتاه با گونه‌های مختلف از مناطق نمونه گردشگری استان اردبیل است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *