دسامبر 2, 2022
بزرگترین طرح گردشگری و آبزی‌پروری استان اردبیل در خلخال اجرا می‌شود

بزرگترین طرح گردشگری و آبزی‌پروری استان اردبیل در خلخال اجرا می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، نادر فلاحی روز شنبه در بازدید از عملیات اجرایی پروژه مشترک گردشگری و آبزی‌پروری تفرجگاه اندبیل خلخال افزود: اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان در سال جهش تولید از هر گونه طرح‌های منجر به تولید و اشتغال استان بصورت جدی حمایت می‌کند.

او با اعلام حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری استان اردبیل و تلاش برای دستیابی به اهداف شعار امسال جهش تولید و رونق اشتغال در بخش گردشگری استان اردبیل گفت: هر سرمایه‌گذاری که تمایل به احداث هتل‌های چهار و پنج‌ستاره و نیز پروژه‌ها و مجتمع‌های شاخص گردشگری در استان داشته باشد، تسهیلات و اعتبارات ویژه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی بیان‌کرد:‌ استان اردبیل بویژه منطقه خلخال در جنوب این استان قابلیت‌های بسیار بالایی در بخش گردشگری داشته و در زمینه توسعه زیرساخت‌های در این حوزه اقدامات شاخصی انجام شده و نیازمند تبلیغ و معرفی  بیشتر این اقدامات و زیرساخت‌ها در سطح ملی و بین‌المللی است که انتظار می‌رود در این زمینه تشکل‌های گردشگری غیردولتی مردم‌نهاد همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

فلاحی از برنامه‌ریزی برای تحقق شعار اردبیل ۱۴۰۰ بر قله گردشگری کشور خبر داد و گفت:‌ در راستای دستیابی اردبیل به سهم خود در حوزه گردشگری هدف‌گذاری‌های اساسی انجام شده و برنامه‌های مختلفی در دست اجراست تا بتوانیم شاهد تحقق این شعار در موعد مقرر باشیم.

وی اظهارداشت: طرح مشترک گردشگری و آبزی‌پروری اندبیل خلخال شامل برگترین طرح تولید و پرورش ماهیان سردآبی و ۲ طرح بزرگ خدمات گردشگری است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ۲ فاز در مدت ۲ سال اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خلخال باید به عنوان متولی این طرح در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی برای تسریع در امور اداری و عملیات اجرایی این پروژه و همچنین رفع موانع با تمام توان تلاش کند.

مجید جعفرزاده ، سرمایه‌گذار و مجری طرح گردشگری اندبیل نیز گفت: فاز اول این طرح شامل پروژه بزرگ آبزی‌پروری با پیش‌بینی ایجاد دریاچه مصنوعی برای ماهیگیری با قلاب گردشگران و چند استخر پرورش و تکثیر ماهیان سردابی است.

وی افزود: همچنین احداث اقامتگاه‌های موقت و دایم گردشگران ، فروشگاه صنایع دستی ، آلاچیق ، فضای بازی کودکان ، محل سوارکاری ، رستوران ، موزه ، آبشار مصنوعی ، فضای سبز و سایر امکانات مورد نیاز گردشگران است که با ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع با پیش‌بینی ایجاد ۲۵ فرصت شغلی پایدار هم‌اکنون در حال اجرا است.

او اظهارداشت: فاز دوم طرح گردشگری اندبیل نیز شامل احداث دهکده توریستی با تمام امکانات رفاهی موردنیاز گردشگران در سطح ۱۵ هکتار زمین و با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال و ایجاد ۵۰ شغل جدید در سال در آینده راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: علاوه بر استفاده از مصالح بومی و سازگار با طبیعت منطقه برای احداث سازه‌های طرح از انرژی‌های موجود منطقه از جمله انرژی آب ، باد و خورشید برای تامین انرژی مورد نیاز طرح استفاده خواهد شد.

تفرجگاه و چشمه پرآب اندبیل در هفت کیلومتری خلخال و ۶ کیلومتری روستای هدف گردشگری اندبیل خلخال واقع شده و با برخورداری از جنگل‌های درختان نادر قد کوتاه با گونه‌های مختلف از مناطق نمونه گردشگری استان اردبیل است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *