آگوست 16, 2022
بسیج جامعه پزشکی خدمات تخصصی در مناطق محروم کردستان ارائه می‌کند

بسیج جامعه پزشکی خدمات تخصصی در مناطق محروم کردستان ارائه می‌کند

[ad_1]

محسن رمضان‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تیم‌ها شامل ۱۰ متخصص متشکل از پزشک، دندانپزشک، تکنسین دارویی، جراح متخصص چشم پزشک، متخصص زنان، زایمان، ماما، متخصص قلب و عروق و کارشناسان بهداشت است که با حضور در روستاهای محروم خدمات رایگان درمانی و پزشکی ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به خدمات بسیج جامعه پزشکی اضافه کرد: از مهمترین اهداف بسیج جامعه پزشکی خدمت به مردم مناطق محروم و ارائه خدمات پزشکی و درمانی رایگان است که اجرای این برنامه‌ها تدبیر هوشمندانه‌ای است و موجب افزایش امید در جامعه بویژه مردم محروم منطقه می‌شود.

مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان با اشاره به اینکه این تیم‌ها دیروز در منطقه گشکی کامیاران خدمات درمانی و دارویی رایگان انجام دادند، افزود: امروز هم در شریف آباد دیوانداره این خدمات ارائه می شود و در طول هفته دفاع مقدس، مردم روستاهای پیرتاج بیجار، بسطام سقز، بوالحسن بانه، اسلامدشت مریوان و دزلی سروآباد از این خدمات برخوردار خواهند شد.

رمضان‌زاده یادآور شد: بیماران نیازمند به خدمات تخصصی پزشکی در مرحله اول توسط پزشکان عمومی شناسایی شده‌اند که در این مرحله خدمات تخصصی به آنان ارائه می‌شود و در صورت نیاز به خدمات فوق تخصصی به مراکز درمانی شهرها منتقل خواهند شد.

سه هزار و ۵۰۰ نفر عضو بسیج جامعه پزشکی کردستان هستند.

در استان کردستان سه هزار نقطه یادمانی وجود دارد،   این استان در دوران جنگ تحمیلی ۳۵۶ بار بمباران شد و خون پاک ۲۶ هزار شهید از نیروهای مهاجر و انصار برای حفظ مرزهای این استان بر زمین ریخته شد.

۲۸ عملیات بزرگ در مرزهای این استان انجام شد، ۵۵ هزار نفر مجروح جنگی و ۵۲۰ مناسبت دفاع مقدس در تاریخ استان کردستان وجود دارد، مردم این استان در دوران مختلف از جمله دفاع مقدس و مبارزه با اشرار و ضد انقلاب پنج هزار و ۴۰۰ نفر شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد به همین مناسبت در تقویم جمهوری اسلامی اسلامی ۳۱ شهریور تا ۶ مهر به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.