نوامبر 29, 2022
بلومبرگ: آلمان در حال بررسی اقدامات متقابل علیه تحریم‌های احتمالی آمریکا است

بلومبرگ: آلمان در حال بررسی اقدامات متقابل علیه تحریم‌های احتمالی آمریکا است

[ad_1]

بلومبرگ بامداد جمعه به نقل از دو مقام آلمانی نوشت: دولت آنگلا مرکل در حال بررسی اقدام هماهنگ با اتحادیه اروپا  در این باره است.

بلومبرگ افزود: تدابیر آمریکا می‌تواند به شرکت‌ها و بانک‌های آلمانی و اروپایی و همچنین آژانس‌های دولتی آسیب بزند.

ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در اوایل ماه گذشته گفت، این کشور برای متوقف‌کردن اجرای طرح انتقال گاز روسیه به اروپا دست به تحریم بیشتر آلمان می‌زند.

وی در مصاحبه‌ با روزنامه «بیلد» آلمان افزود، در دیدارهای خود با سناتورهای آمریکایی در هفته‌های گذشته، بر سر اعمال این تحریم‌ها به توافق رسیده‌اند.

دیپلمات مورد علاقه ترامپ همچنین با انتقاد از آلمان که سهم خود در پیمان ناتو را نمی‌دهد، همکاری برلین با مسکو در راه اندازی خط لوله انتقال گاز موسوم به «نورد استریم ۲» را به منزله تغذیه یک جانور وحشی ارزیابی کرد.

گرنل با بیان اینکه آمریکا این پروژه را با تحریم متوقف می‌کند، تاکید کرد اتحادیه اروپا بیش از حد به گاز روسیه وابسته است و شماری از کشورهای اروپایی و اوکراین خواهان توقف این طرح هستند.

پیش از این دولت آلمان با انتقاد از رویکرد مخرب دولت ترامپ در خصوص پروژه‌های انرژی در اروپا، تهدیدهای آمریکا علیه نورد استریم ۲ را محکوم کرده است.

سال گذشته به دنبال فشارهای آمریکا یک شرکت هلندی-سوئیسی از این پروژه خارج شد اما از آن زمان تاکنون شرکت جایگزین روسی توانسته است ۱۶۰ کیلومتر از لوله‌گذاری را اجرایی کند.

نورد استریم ۲ دومین خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا است که با مخالفت شدید آمریکا مواجه است. واشنگتن در حالی که مدعی است اروپا با این اجرای این طرح بیش از پیش به روسیه وابسته می‌شود، در نظر دارد گاز خود را به اروپایی‌ها بفروشد.

شرکت دولتی روسیه گازپروم در پشت پروژه خط لوله قرار دارد که نیمی از کل هزینه‌های برنامه ریزی شده ۹.۵ میلیارد یورویی آن را تأمین می کند. نیمی دیگر نیز توسط پنج شرکت انرژی اروپا از جمله وینترشال دئا، OMV، یونیپر، رویال داچ شل و انجی تأمین می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *