اکتبر 5, 2022

بیا – Ahidjo ریفت – منادی از کودتای شکست خورده در سال 1984

[ad_1]

او حاکی صدای پس زمینه و کار داشتن با او برای مدت طولانی باعث سلف خود به او ايمان آوردند و تحویل قدرت به او serenely. کمی او را می دانم که او از برخورد با یک Serrano. به عنوان یکی Amadou Ahidjo اعتماد او به عقب گرفته شد زمانی که او به زودی متوجه شد که جانشین او زندگی نمی کند تا به اصول و سپس حزب حاکم است. او به اندازه کافی سریع به خواندن بین خطوط و آفتاب پرست به یک نقطه درد با عدم اجرای سیاست های پس از آن کامرون اتحادیه ملی (CNU). این بود که واقعا اثبات شد که او یک شپش در بدن از سلف خود و یا یک دندانه در چرخ.

ناتوانی Amadou Ahidjo به آب و طوفان رسوب او را به احساس خطر و دریافت بیا ضعیف زمانی که او بازدید Ngoundere در سال 1983. او به زودی متوجه شد که او در تلاش بود به عقب اشتباه اسب و در نتیجه تا به حال یک Argus-چشم. او سپس به حمایت برای هم تیمی های خود و وزرا از شمال به استعفا از رژیم بیا که او در پاسخ تقسیمات جدید کابینه پرتاب آنها را. نظم بلند از حوادث اعم از تلاش های شکست خورده برای از بین بردن بیا به کودتا از سال 1984 صورت گرفت برای او واقعا یک خار در گوشت خود را.

بین ماه های مارس و اوت 1983 وجود دارد تلاش بیهوده گفته می شود مغز متفکر توسط Amadou Ahidjo برای از بین بردن بیا. این ممکن بود چرا که او تا به حال برخی از دست در مزارع. اولین تلاش برای نابودی بیا طول 20 مارس جشن در یائونده که در آن او موفق به فرار از مرگ در پوست از دندان. بیا احساس خطر بیش از حد و تحریم یک دفتر سیاسی در جلسه روز 19 ژوئن همان سال پس هنوز فرار از مرگ در یک اصلاح. توسط تار مو او فرار کرد مرگ دوباره در طول نظامی مراسم فارغ التحصیلی افسران آکادمی نظامی ( EMIA) و در اوت 7 سال 1983 در یک مسابقه فوتبال ایجاد حفره کانن یائونده و اتحادیه دوالا کامرون فوتبال جام دیگر تلاش ساخته شده بود به انجام دور با بیا که بعد از او آمد به مقابله با خود را.دنبال کردن این سری از stabs برای از بین بردن بیا او شد و نه محتاط و با کمک همکاران خود او همیشه در حال اشاره به ترور تلاش است. او همچنین محکم امنیتی در اطراف او و فقرا برنامه ریزی ترور توطئه توسط دشمنان او به او یک لبه عاقلانه باشد.

فوری علل تیره مارس 6th, 1984 کودتا می تواند به این واقعیت است که رئیس CNU و تازه منصوب رئیس جمهور تا به حال ایده های متناقض فقط برای حمایت از تنش است که در حال حاضر بلندی بین Ahidjo و بیا. شمال -جنوب رخ شد و نه برجسته به عنوان رتبه بالا افسران نظامی از شمال برداشته شد در کابینه لرزش و بیا به سرعت منتقل واحد از گارد ویژه. توسط 3.05 pm در 6 مارس سال 1984 کاپیتان Awal عباسی و سرهنگ ابراهیم صالح همراه با برخی از شورشی و حمله به ریاست نظامی محله سر و ملی ایستگاه های رادیویی که خاموش بود با یک روزنامه نگار و پیام مورد کودتای گردش بود تنها در یائونده.هر چند فرودگاه احاطه شده بود توسط شورشیان به عنوان اوایل به عنوان 7.00 am آن بود و بعد دوباره توسط نیروهای وفادار به بیا با 11 گردان پیاده نظام از ابلوا تحت ColonelTitus Ebogo با تقویت توسط نیروهای هوایی نیروهای Koutaba.

به قرض گرفتن یک برگ از همسایه نیجریه که در آن یک سری از موفقیت کودتا انجام شده می توان گفت که کودتا و توطئه گران را از تعجب که ضروری است در یک نظامی را بیش از. نیروی هوایی بود و نه از عمل قرار داده است که باعث پس گرفتن فرودگاه.شکست را به طور کامل خنثی کردن بالا افسران نظامی وفادار به بیا و این واقعیت است که سایت های استراتژیک در حال حاضر در تصرف شورشیان بود نه به خوبی محافظت کاسته recapturing. بالاتر از همه رهبر شورشی و به نقل از رادیو صحبت کرد و با ترس بیش از رادیو و تلویزیون که لازم مردم را به شک داستان.

آیا کودتای موفقیت آمیز بود یا نه خسارت بسیار زیاد بودند. کودتا و توطئه گران بودند محکوم به مرگ در حالی که دیگران بودند فورا اعدام.. در مورد 235 ژاندارم کشته و حدود 1053 شورشیان دستگیر شده است. برخی از رتبه بالا وزرا از پست خود برکنار شد توسط بیا و گارد ویژه منحل شد و قرار داده شده در زیر این هیئت ملی Gendarmerie. ریاست جمهوری شد و سپس محافظت شده توسط هنگ از نیروهای مسلح ستاد.

اگر یک سابقه می تواند دست مسالمت آمیز قدرت به جانشین او اعتماد کرد حتی اگر او نتوانست او را پس از, چرا این نسل نه بیش از حد دست را به شخص دیگری ؟ کودتا و بعد از انتخابات نباید وسیله ای برای تغییر در یک رژیم برای کسانی که درک شیرینی عسل باید طعم چیزی تلخ است. یک بازیگر خوب می داند زمانی که به ترک صحنه به جز او می خواهد به یک سایبورگ.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.