آگوست 9, 2022
بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به احداث سد و شبکه‌های پایاب در کردستان تخصیص یافت

بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به احداث سد و شبکه‌های پایاب در کردستان تخصیص یافت

[ad_1]

به گزارش ایرنا، بهرام نصراللهی‌زاده روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح شبکه آبیاری فرعی ارلضی پایاب سد گاران اظهار داشت: پارسال شرکت آب منطقه‌ای کردستان برای احداث سدهه و شبکه‌های پایاب، ۱۳۷ میلیار تومان اعلام نیاز کرد و مصوب شد اما امسال ۱۰ درصد بیشتر از رقم مورد نیاز آنها تخصیص داده شد.
وی با بیان اینکه برای اجرای طرح‌های وزارت نیرو در استان امسال کمبود اعتبار وجود ندارد، اضافه کرد: بخش عمده‌ای از اعتبارات تخصیصی به آب منطقه‌ای نقدی است و امیدواریم طرح‌های اولویت‌دار و آماده، برای آبی کردن اراضی کشاورزی اجرا شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان خواستار آماده کردن یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد گاران برای تخصیص آب در فاز اول شد و گفت: سهم کردستان از آبی کردن اراضی دیم در سال جاری ۲ هزار و ۹۳۰ هکتار بود که به ۱۶ هزار و ۸۰۰ هکتار افزایش یافت.
نصراللهی‌زاده یادآور شد: ظرفیت تبدیل چهار هزار و ۵۵۶ هکتار از اراضی دیم پایاب سد گاران به آبی وجود دارد که با اجرای آن تحول بزرگی در پیشرفت بخش کشاورزی و درآمد کشاورزان این منطقه ایجاد خواهد کرد.
وی به ۴۸ میلیارد تومان اعتبار برای تخصیص آب به چهار ناحیه کشاورزی پایاب سد گاران اشاره کرد و افزود: این پروژه باید تا پایان سال مالی ۹۹ به بهره‌برداری برسد، چراکه تمام اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها به آب منطقه‌ای تخصیص یافته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.