نوامبر 29, 2022
بیش از ۷۸۰ نوآموز به پایگاه های سنجش قشم مراجعه کردند

بیش از ۷۸۰ نوآموز به پایگاه های سنجش قشم مراجعه کردند

[ad_1]

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم عصر شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : ارزیابی نوآموزان باعث شناسایی اختلالات یادگیری دانش آموزان ، آگاه شدن والدین از وضعیت جسمانی فرزند خود و همچنین پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان می شود.

بهرام پور اشرف ضمن بازدید از پایگاه سلامت جسمانی و آمادگی آموزشگاه ابتدایی فرهنگ افزود: ارزیابی نوآموزان باعث شناسایی اختلالات یادگیری دانش آموزان ، آگاه شدن والدین از وضعیت جسمانی فرزند خود و همچنین پیشگیری از افت تحصیلی آنان می شود.

وی افزود: طرح سنجش سلامت جسمانی دانش‌آموزان بدو ورود به ابتدایی را از ضروریات ثبت‌ نام دانش‌آموزان است و این  پایگاه ها تا شهریور ماه فعالند است.

آموزش ۲۷ هزار دانش آموزش قشم در فضای مجازی ادامه می یابد

رییس آموزش و پرورش شهرستان قشم افزود: آموزش ۲۷ هزار دانش آموزش قشم در فضای مجازی با برنامه شاد در سال تحصیلی جاری ادامه دارد.

وی از ادامه به کار فضای مجازی با برنامه شاد و استفاده دبیران و دانش آموزان از این برنامه سخن گفت و افزود: هماهنگی لازم با مدارس و مدیران آنها انجام شده است تا این فضا امسال نیز آمادگی لازم برای آموزش دانش آموزان را داشته باشد.

بهرام پور اشرف با بیان اینکه همه مدارس منطقه قشم به اینترنت پر سرعت متصل هستند افزود: تعداد کمی از دانش آموزانی که به اینترنت و فضای مجازی و یا وسایل اتصال به آن دسترسی ندارد نیز از آموزش جا نخواهد ماند و برای این عزیزان درس نامه هایی تنظیم خواهد شد و در منازل ایشان توزیع می شود و همه کودکان از تحصیل بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه حدود ۱۷۰ مدرسه فعال در قشم وجود دارد افزود: از پایه پیش دبستانی تا دوازدهم حدود ۲۷ هزار دانش آموز در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند که این آمار غیر از منطقه شهاب و حرا را شامل می شود.

رییس آموزش و پرورش شهرستان قشم در پایان تصریح کرد: یکهزار و ۴۰۰ پرسنل خدوم کادر آموزشی و پرورش این منطقه شامل آموزگاران، امور اداری ، مدیران و سرباز معلم و … در سال جاری آماده خدمت رسانی به دانش آموزان در عرصه علم و ادب هستند و همه آموزگاران آموزش های لازم برای تغییر رویه آموزش از حضوری به فضای مجازی را دیده اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *