نوامبر 29, 2022
بیمه اماکن و حوادث مورد توجه شهرداری و بخشداری‌ها قرار گیرد

بیمه اماکن و حوادث مورد توجه شهرداری و بخشداری‌ها قرار گیرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سیدعلی موسوی حسینی روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بحران مراغه افزود: در این راستا، بخشداری ها و شهرداری های شهرستان موظف هستند اقدامات موثر را در مورد بیمه اماکن روستایی و حوادث  و مسوولیت در مناطق شهری انجام دهند.

وی ادامه داد: بیمه شدن این مناطق و اماکن زمینه ساز کاهش خسارات و بار مالی ایجاد شده براثر حوادث غیرمترقبه به خانواده های شهری و روستایی خواهد شد.

موسوی حسینی اضافه کرد: متاسفانه تاکنون اقدام مناسبی در این خصوص از سوی بخشداری ها و شهرداری های شهرستان انجام نشده و این امر باید مورد توجه و عزم جدی آنها قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم لایروبی مسیل رودخانه ها گفت: با توجه به قوانین مدیریت بحران، پاکسازی و لایروبی رودخانه ها در مناطق شهری و روستایی باید در اولویت کاری دستگاه های متولی امر قرار گیرد و در این راستا سایر دستگاه های خدمات رسان نیز باید آماده باشند.

وی افزود: همچنین با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی و برف گیر بودن برخی از روستاهای این شهرستان، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و در صورت لزوم نیروهای مسلح برای بازگشایی راه های روستایی در فصل زمستان ضروری است.

معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز گفت: در راستای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه، تمامی دستگاه های اجرایی، خدمات رسان و امدادی و نیز نظامی و انتظامی، آماده خدمات رسانی در قالب ستاد بحران هستند.

نقی مسکینی افزود: همچنین اماکن مناسب برای اسکان ضروری در زمان مسدود شدن راه های اصلی و فرعی بر اثر بارش برف در فصول سرد شناسایی و آماده سازی می شود.

وی اضافه کرد: اکیپ های هشت گانه بخشداری های مرکزی و سراجوی این شهرستان در مناطق روستایی آماده ارائه خدمات در زمان بارش های زمستانی هستند.

رییس اداره راهدای و حمل و نقل جاده ای مراغه نیز گفت: این شهرستان هم اکنون دارای ۵۴۶ کیلومتر راه اصلی و فرعی مواصلاتی و عبوری است.

نادر شریفی افزود: برای خدمات رسانی و بازگشایی راه های این شهرستان در فصول بارندگی، ماشین الات سنگین و راهداری با همرایه سایر نهادها در محورهای مواصلاتی آماده خدمت رسانی شده اند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *