نوامبر 29, 2022
تاثیر کرونا بر اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا

تاثیر کرونا بر اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا

[ad_1]

روزنامه واشنگتن پست دوشنبه نوشت، لارنس ناتالی یکی از سازمان دهندگان اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی در آمریکا در پیامی در فیس بوک نوشت: چندین تن از معترضان در راهپیمایی‌های ۱۵ روز گذشته در کلمبیا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. 

وی افزود: ابتلای چهار برگزار کننده راهپیمایی، سه عکاس و ۶ معترض در این اعتراضات به ویروس کرونا تایید شده است. 

ناتالی تاکید کرد: ما باید وظیفه خود را انجام دهیم و پیش از حضور در اعتراضات ابتدا آزمایش تست کرونا بدهیم و در صورت منفی بودن شرکت کنیم. 

ناتالی در ادامه یکی از دلایل لغو اعتراضات سراسری به نژادپرستی آمریکا در روز یکشنبه را انتظار معترضان برای دریافت جواب آزمایشات خود خواند. 

پس از کشته شدن «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی که در اثر فشار زانوی یک پلیس سفیدپوست روی گردن او روی داد، اعتراض‌های گسترده‌ به نژادپرستی و خشونت پلیس سراسر آمریکا را فراگرفته است. 

فلوید ششم خردادماه درحالی‌که دست‌هایش دستبند خورده بود، توسط ماموران پلیس بر روی خیابان خوابانده شد و یکی از افسران به مدت نزدیک ۹ دقیقه زانوی خود را بر گردن وی فشرد. 

او به‌طور مداوم فریاد می‌زد «نمی‌توانم نفس بکشم» اما این افسر پلیس هیچ توجهی نکرد تا جایی که از حرکت افتاد و او را با آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند. 

فیلم این جنایت انسانی، به‌سرعت در شبکه‌های مجازی انتشار یافت و موج خشم و اعتراض علیه این رفتارهای نژادپرستانه را در سراسر آمریکا و حتی دیگر نقاط جهان به ویژه اروپا برانگیخت. 
از زمان کشته شدن شدن فلوید به دست پلیس آمریکا، این کشور شاهد تظاهرات و اعتراضات سراسری مردم به اعمال نژاد پرستانه در ایالات متحده است.    

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *