نوامبر 29, 2022

تاج محل

[ad_1]

تاج یکی از بسیار معروف و ساختمان های زیبا بر روی این سیاره است. امپراتور مغول شاه جهان ساخته شده است تاج در حافظه از سومین همسر Mumtaz Mahal. در سال 1631 ممتاز محل درگذشت طریق تولد خود را به 14 فرزند Gauhara بگوم که شاه جهان بود با سفر جنوب و مثل همیشه ممتاز محل به او همراه است. زمانی که ممتاز محل درگذشت او فقط 39 سال سن. او امپراتور محبوب همسر و همچنین شاه جهان اعتماد همدم سفر خود را با او در سراسر امپراتوری مغول.

شاه جهان در آغاز به عنوان شناخته شده شاهزاده خرم ملاقات Persian Princes ‘Arjumand بانو’ و سقوط عمیقا در عشق با او. پس از پنج سال در سال 1612 آنها ازدواج کردم. در سال 1628 شاه جهان پادشاه شد و او به عنوان ‘Mumtaj محال” به معنی “جواهر قصر’.

در مرگ ممتاز امپراتور بود بنابراین دل را به نقطه ای که او درخواست دادگاه به عزاداری برای فقط دو سال. پس از مرگ او شاه جهان ساخته شده تصمیم به احداث این جهان زیبا ترین بنای تاریخی در حافظه مورد علاقه خود را. قبل از او گذشت او تا به حال شوهرش وعده برای ساخت چیزی منحصر به فرد در حافظه اش.

تاج محل غرفه در پرجمعیت شهر آگرا در شمال هند در ایالت اوتار پرادش در سواحل رودخانه Yamuna. آن زمان 22 سال و کار از 22,000 نفر از پرسنل به ایجاد بنای تاریخی که آن هم گزارش شده بود که آخرین آرزوی Mumtaz Mahal.

ساخته شده به عنوان بهترین بیان از عشق تاج باقی مانده شیفتگی برای بسیاری از شاعران و دوستداران. در اینجا خطوط از فوق العاده دوست داشتنی ملودی تشکیل شده توسط Ahmad Badayuni هندی:

“Ek شاهنشاهی صفوی Ne Banavaa Ke حصین تاج محل

Saarii Duniyaa Ko Muhabbat Kii Nishaanii Dii Hai”


(در حال توسعه تاج به حاکم داده است کل جهان را نشانه ای از عشق)

رابیندرانات تاگور توصیف تاج به عنوان “یک قطره اشک بر روی گونه ها از زمان”.

این بهترین توصیف شده توسط شاعر انگلیسی آقا ادوین آرنولد به عنوان “نه یک تکه از معماری به ساختمان های دیگر هستند اما افتخار احساسات از یک امپراتور عشق فرفورژه در سنگ.”

این است که واقع در آگرا پس از پایتخت امپراتوری مغول در طول 16 و اوایل قرن 18 تاج مرکز زیارتی. گردشگران از سراسر جهان آگره به دیدن تاج. واقعا 125 متر در جنوب دهلی نو پایتخت هند است.

واقعا غم انگیز بخشی از داستان عشق است بر اساس سال آخر شاه جهان. زمانی که او 65 او فرزند اورنگ زیب بازداشت او را در قلعه قرمز در آگرا و تبدیل به جانشین تاج و تخت است. در حالی که او در زندان بود او به نحوی قادر به دیدن تاج از کوره در زندان است. احاطه شده توسط باغ های زیبا و چشمه تاج را جذب و شما را به رعایت زیبایی نهایی مشخص شده در سنگ. فرش سبز باغ اجرا می شود از کلید دروازه به پایه تاج محل. آن است که بر اساس مقدس Kuran یک باغ نمادی از بهشت است.

بسیار جالب, تاج قابل توجه تغییر رنگ با تغییر نور روز. آن ایجاد شده است تا منعکس کننده آسمان به طوری که آن را صورتی هر روز سفید شیری در شب و طلایی توسط مهتاب. به عنوان روز خود را به شب تبدیل می شود و خورشید کامل آن سفر و ماه شامل درمان کل جهان است. شما حتی ممکن است فراموش نکنید که برای نفس کشیدن و یا چشمک زدن, تعجب آن را به صورت واقعی یا توهم. تغییر رنگ تاج در حال فکر به معنی تغییر خلق و خو از یک زن است. تحت تاثیر بی عیب و نقص, زیبایی, تاج, من می خواهم به دیدار تاج بارها و بارها.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *