اکتبر 5, 2022

تاریخچه دهلی نو – پایتخت پایتخت

[ad_1]

منطقه جنوب آسیا نیز به عنوان شبه قاره هند بوده است نگاه بر به عنوان تنها نهاد از زمان بسیار قدیم. حاکمان هندو با اشاره به این منطقه به عنوان “بهارات’ اسلامی حاکمان به عنوان ‘هندوستان’ و با عنوان ‘هند’ (وجود نداشت پاکستان و بنگلادش تا سال 1947!). این منطقه بزرگ (در مجموع 4,424,675 کیلومتر مربع) تا به حال تکه تکه سیاسی سناریو برای بخش عمده ای از تاریخچه و رد شد توسط بسیاری از حاکمان (که تا به حال خود را مربوطه پادشاهی است که در اندازه کوچک); اما آن را نیز ایران زیر یک پرچم مشترک واقعا برای برخی از زمان توسط Maurya (322-185 سال قبل از میلاد) و گوپتا (320-550 میلادی) سلسله های Khalji (1190-1320 AD), Tughluq (1321-1414 میلادی) و سلاطین مغول (1526-1857 میلادی) و بعد از آن توسط راج بریتانیا (1858-1947 میلادی).

در حال حاضر به منظور امن و حکومت این سرزمین بزرگ یک خط کش تا به حال برای ایجاد پایتخت خود در یک موقعیت جغرافیایی است که اطمینان حاصل شود که او در یک فاصله امن از مرزهای; اما همچنین نمی شود تا آنجا که این امر او را به جلوگیری از ارسال دوباره enforcements در زمان (در صورت تهاجم). به همین ترتیب او نیز تا به حال به اطمینان حاصل شود که پایتخت خود را شهر واقع شده بود در محل که باعث تسهیل صاف در حال اجرا از دولت او. بنابراین در حالی که جغرافیای سیاسی وضعیت مجاز Mauryas و Guptas به حکومت قاره هند از Pataliputra (در حال حاضر بعد پتنا واقع در شرق هند) سلاطین از دهلی (مصرف ادراک از تکرار تهاجم مغول است که آغاز شده از زمان چنگیز خان) تاسیس سرمایه های خود را در منطقه که در آن دهلی نو واقع شده است امروز. حتی انگلیسی ها پس از حاکم هند از کلکته (در حال حاضر کلکته) برای برخی از زمان تغییر پایتخت خود را به دهلی نو به عنوان آن را بیشتر مرکزی واقع شده است. آنچه نیز تشویق حاکمان پس از حاکمان برای ایجاد پایتخت خود را در دهلی, جدا از موقعیت مرکزی آن بود که یک منبع مداوم از آب و مطلوب آب و هوا که تا به حال لذت بخش فصل بارانی و سرد زمستان به غیر از ماه های تابستان.

آن است که بسیار جالب است اگر نه جذاب چشم برای یک فرد به رعایت آن بود که در منطقه کوچک از دهلی نو (یک دولت شهر گسترش بیش از 1484 کیلومتر مربع) که حاکم پس از حاکم در سراسر دوره از زمان را نگه داشته و ایجاد پایتخت خود شهر. وجود حاکمان که تاسیس به طور کامل تکامل یافته شهرستانها بودند که به خوبی برنامه ریزی شده و به خوبی غنی و وجود حاکمان که تاسیس پادگان نظامی در اینجا پادگان است که به طور موثر عمل به عنوان پایتخت. 8 به طور کامل تکامل یافته شهرستانها تاسیس شد در اینجا با 9 شهرستان بودن زمان دهلی نو است. خرابه های اکثریت از این شهرستانها سرمایه باقی می ماند اما در یک وضعیت ویران در حالی که بقیه آنها را از دست داده اند ،

اولین شهر که اعتقاد بر این است که ایجاد شده است در این منطقه بود که در 1400 سال قبل از میلاد. آن را به عنوان شناخته شده ‘ایندرپرستها’ و راه اندازی شد و با كاستى ، در حالی که اعتقاد بر این است که اسطوره بسیاری از آثار تمدن شده اند کشف شده توسط کاوشهای باستان شناسی.

دومین شهر تاسیس شده در این منطقه شد ‘قلعہ رای پیتهرا’ تاسیس شد حدود 1180 آگهی. آن را پایتخت افسانه ای Prithviraj Chauhan و خدمت بعد از آن به عنوان پایتخت سلاطین مملوک تا Balban مرگ در 1287 آگهی. این شهر به عنوان پایتخت شهر مربوطه آن حاکمان برای بیش از 100 سال است. میراث جهانی یونسکو از قطب منار در اصل یک بخش از این شهر است.

سوم شهرستان تاسیس شده در این منطقه شد ‘Darul خلافت’ (مقر خلافت) در اطراف 1303 آگهی. معمولا شناخته شده به عنوان سیری در افسانه سران 8000 سربازان مغول آویزان شد از باروها از این قلعه این شهرستان بازدید شد توسط تیمور لنگ در 1398 آگهی و استحکامات آن در نظر گرفته شد او را به عنوان بسیار قوی است. ارتش از Khalji سلطان علا ud din که حکومت از اینجا تحت سلطه یک منطقه وسیع تا مادورای (فقط 245 کیلومتر از جنوبی نوک سرزمین اصلی هند).

چهارم شهرستان تاسیس شده در این منطقه شد ‘Tughluqabad’ در 1321 آگهی. این زمان آن را تا به حال تبدیل به عادت یک خط کش برای ساخت یک شهر جدید به عنوان در هر تنظیمات خود. Tughluqabad ساخته شد توسط Ghiyas ud din Tughluq و استحکامات این شهر بود به خصوص طراحی شده توسط او را نگه داشتن استراتژی های نظامی از مهاجمان مغول در ذهن است. قابل توجه ترین ویژگی این شهر آن دیوار است که در یک شیب (talon) به اطمینان حاصل شود که نردبان جنگ (استفاده از نردبان توسط سربازان به مقیاس دیوار) ممکن نخواهد بود (به عنوان شانس از یک نردبان چوبی شکستن زمانی که لبه پنجره رساند در برابر یک نقطه دیوار طور قابل توجهی افزایش دهد) در برابر آن.

پنجمین شهر تاسیس اینجا بود ‘Jahanpanah’ (پناهگاه جهان) در 1327 آگهی. آن تشکیل شد و با اتصال این استحکامات از قلعہ رای پیتهرا و سیری. آن ساخته شد و توسط محمد بن Tughluq که امپراتوری بود و یکی از بزرگترین در سراسر چهره هند است. این شهرستان بازدید شد شمال آفریقا مسافر ابن بطوطه که شرح آن را در کتاب خود Rihla. یکی از ویژگی های قابل توجه این شهرستان (به عنوان شرح داده شده توسط ابن بطوطه) بود باتای مندل بود که در بالاترین نقطه شهر. آن را هنوز هم می تواند دیده می شود امروز.

ششم شهرستان به تاسیس در منطقه دهلی نو شد Ferozabad. آن را ساخته شده توسط Ferozeshah Tughluq (جانشین محمد بن Tughluq) در 1354 آگهی در بانک ها از رودخانه Yamuna. این اولین شهر دهلی نو به تاسیس در سواحل رودخانه Yamuna. برجسته ترین ویژگی این شهر بود و هنوز هم است Ashokan ستون بنا بود که توسط آشوکا در 3 قرن قبل از میلاد. آن را حمل و نقل و نصب در دستور Ferozeshah Tughluq, در بالای یک ساختار هرمی که در آن هنوز هم می تواند دیده می شود. خرابه های Ferozabad اعتقاد به ساکنان با djinns امروز!

هفتم شهرستان به آمده تا در این منطقه بود کلینگر در سال 1538 میلادی. این سرمایه از شیر شاه سوری از سور سلسله. خرابه های این شهر امروز به عنوان قلعه های قدیمی است. مغول شاه همایون (پس از حذف سور سلسله از قدرت) نیز حکومت از همان شهر اما او تغییر نام خود را از شرگره به Dinpanah (پناه داده بودند). آن است که از سنگی پله ها از شعر مندل (یک ساختار داخل قلعه) که از آن امپراتور همایون سقوط و شکسته جمجمه او است. او پس از آن مرگ 2 هفته بعد از سقوط امپراتوری مغول به آشفتگی تا زمانی که او 12 ساله پسر اکبر همراه با السلطنه Bairam خان مبارزه در یک نبرد شدید در پنیپت دوباره تأیید حکومت مغول در هند است.

هشتم شهرستان به آمده تا اینجا معروف بود Shahjahanabad در 1648 میلادی. آن را ساخته شده توسط امپراتور مغول شاه جهان (سازنده تاج محل) را به عنوان او می خواست به تغییر پایتخت خود را از اگرا. قلعه سرخ (به همین دلیل دیواره های آن از ماسه سنگ قرمز) بود ارگ این شهر است و امروز میراث جهانی یونسکو. Shahjahanabad اشاره شده است امروز به عنوان قدیمی دهلی نو است. به غیر از قلعه قرمز, برخی از قابل توجه ترین سازه که نماد این شهر هستند جاما این Chandni Chowk و تضرع.

نهم شهر ساخته شود در منطقه دهلی دهلی نو (فعلی پایتخت هند). آن را ساخته شده توسط انگلیسی ها به جای کلکته با دهلی نو به عنوان پایتخت آن است. شاه جورج پنجم در سال 1911 میلادی شخصا اعلام کرد که ساخت و ساز از دهلی نو است. آن طراحی شده بود و توسط ادوارد Lutyens بیکر و هربرت. این شهر در حال حاضر گسترش فراتر از محدودیت بر تصمیم توسط انگلیسی ها اما ساختمان های ساخته شده توسط آنها مانند مجلس, دبیرخانه این Rashtrapati بهون (رئيس جمهور در قصر) هنوز هم در حال استفاده است.

زمین از دهلی نو دیده می شود همه چیز… از سکه های طلا که باران توسط پادشاهان به غارت مهاجمان از مظهر آرامش و زیبایی را به دیدن آن در خیابان های رنگی با خون خود مردم ، این شهرستان همه را دیده است و هنوز آن زندگی می کردند به گفتن آن داستان. آن آثار خرابه های آن در سکوت ایستاده اما شما یک نمایشگاه نشانه ای از چگونه بزرگ آن ساختار خواهد بوده است که حاکمان خود زندگی می کردند در آنها است. این مسئولیت ما را نه تنها به حفظ این بناهای تاریخی بلکه یادگیری از اشتباهات گذشته که مردم زندگی در اینجا ساخته شده برای تنها پس از آن ما خواهد بود قادر به ایجاد جهان ما به مکانی بهتر برای زندگی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.